Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 421

20818.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,58
12,57
Eugen Drewermann: A lényeg láthatatlan. A kis herceg mélylélektani elemzése. Ford.: Liskay Erzsébet. Bp., 1998, Európa - Ré. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére szóló ajándékozási sorokkal (név nélkül.) (DEDIKÁCIÓ?)
20819.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
20820.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,95
9,71
Wagner Ferenc (1675-1748): Universae phraseologiae latinae corpus, congestum a. P. Francisco Wagner E S. J. Secundis curis a quopiam ejusdem societatis Sallustiana, Caesareana, Liviana, Corneliana et aliis phraseologiis. I-II. köt. Budae, 1822, Typ. Regiae Univers. Hungariae, 1524 + 83 p. Latin nyelven. Korabeli sérült félbőr-kötésben, sérült gerinc és borító elvált a könyvtesttől, régi possessori bejegyzésekkel, kissé foxing foltos lapokkal.
20821.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Tolsztoj, [Lev Nyikolajevics]: Ifjúságom regénye. Ford.: Trócsányi Zoltán. Nagy Írók - Nagy Írások. Második sorozat IV. köt. Bp., (1922), Genius, XXIV+437 p. Korabeli, átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban. Számozott (775./1500) példány.
20822.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,84
7,43
Arany János: Arany János munkái I-VI. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta Riedl Frigyes. [Teljes.] Budapest, [1902-1907]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (címkép) + 328 p.; 300 p.; 428 + [2] p.; 344 + [2] p.; 287 + [1] p.; 377 + [3] p. A munka beosztása: 1. kötet: Kisebb költemények I. - 2. kötet: Kisebb költemények II. - 3. kötet: Toldi. Toldi szerelme. Toldi estéje - 4. kötet: Buda halála. Csaba királyfi. Az utolsó magyar. Édua. Öldöklő angyal. Daliás idők. Murány ostroma. - 5. kötet: Önéletrajz. Költői elbeszélések - 6. kötet: Prózai dolgozatok. Arany János költői életművét tartalmazó kiadásunk a lírai és elbeszélő költészet nagyját közreadja, az utolsó kötetben pedig nyelvészeti és irodalmi tanulmányaiból válogat. Valamennyi címlapon régi tulajdonosi bélyegzés. Tezla 208. Egységes, díszesen aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20823.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
G(róf) L(ázár) K(álmán): Körút az állatkertekben. Olvasókönyv az ifjúság számára. Készítette G. L. K. Bp., 2014, Fővárosi Állat és Növénykert - OSZK. Az 1868-as Lauffer Vilmos reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés.
20824.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
20825.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
Toldy Ferenc irodalmi beszédei. I-II. köt. I. kötet: Gyász- és emlékbeszédek. 1833-1855. II. köt.: Emlék és vegyes beszédek.1834-1872. Bp., 1878, Ráth Mór, XI+430 p. 2. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel.
20826.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
4,00
Shakespeare, William:  The Complete Works of William Shakespeare. Edited with a Glossary by W. J. Craig. London, (1957). Oxford University Press. VIII + 1164 + [4] p. William Shakespeare összes műveinek első oxfordi hivatalos kiadása (Oxford Standard Authors Edition) először 1905-ben jelent meg, újraszerkesztett változata pedig 1943-ban. Példányunk az 1943. évi szerkesztés 8. kiadásából való, és a 37 drámaszövegen felül tartalmazza Shakespeare kisepikáját és költeményeit is, a kötet végén mutatókkal, tartalomjegyzékkel. Kéthasábos szövegoldalakkal. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, felül kék festésű lapszélekkel, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20827.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Ignácz Rózsa munkái, 4 kötet: Született Moldovában.; Róza leányasszony.; Rézpénz.; Keleti magyarok nyomában. Biczó András rajzaival. Bp., 1941-1943, Dante. Kiadói félvászon sorozatkötésben, a borítókon némi kopással, helyenként kissé foltos lapokkal.
20828.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Csathó Kálmán: Ilyeneknek láttam őket. I-II. köt. I. köt.: Ilyeneknek láttam őket. Régi Nemzeti Színház arcképalbum.; II. köt.: A régi Nemzeti Színház. Ilyeneknek láttam őket. Régi Nemzeti Színház arcképalbum II. kötete. Bp., 1957-1960, Magvető. Kiadói félvászon-kötések, kissé kopott borítókkal. A szerző, Csathó Kálmán (1881-1964) író, színházi rendező, színházigazgató által DEDIKÁLT példány!
20829.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft