Könyvek: Jog

Tételek száma: 26

19245.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
184,21
200,00
XVIII. sz. utolsó harmada Francisci Bárány: Idea Universi Iuris Hungarici. Kézzel írt latin nyelvű jogi könyv, 251+1 p.+60 sztl. lev. Korabeli egészbőr-kötésben, sérült, hiányos, kopott borítóval, a lapok szélein a szöveget nem érintő lapszéli sérülésekkel és lyukakkal, a címlap alján hiánnyal.
19246.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
19247.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,47
15,71
A magyar büntetőjog gyakorlati kézikönyve a m. kir. csendőrség számára. Összeállították és magyarázzák: Miskolczy Ágost és Pinczés Zoltán. I. kötet: Büntetőtörvénykönyv a bűntettekről és vétségekről. Budapest, 1937. (Stádium Sajtóvállalat Rt.) 994 + [2] p. A középkori, szokásjogon alapuló büntetőjog felváltására erős kísérletet tett a törvény előtti egyenlőséget kimondó és a halálbüntetést eltörölni szándékozó 1843. évi büntetőtörvénykönyv-tervezet, majd az 1878. évi V. törvénycikkel szentesített első általános büntető törvénykönyv, mely a bűncselekmények akkori teljes spektrumát kívánta feltérképezni. Bár a Csemegi-kódexnek is nevezett büntető törvénykönyv szellemében kevésbé volt szabadelvű (a halálbüntetést megtartotta), és előkészítése és bevezetése után is erős bírálatban részesült, általános része 1951-ig, különös része pedig 1962-ben volt érvényben. Az állam, a közösségek, a hitélet, a gazdaság és az adózás rendje, a magánvagyon, a testi épség, a szemérem elleni bűncselekményekért kiszabható büntetéseket kodifikáló törvényhez folyamatosan készültek kiegészítések: 1878 után került például a büntető törvénykönyvbe a közveszélyes munkakerülés fogalma is. Önmagában is megálló kötetünk egy háromkötetes munka első része. Példányunk fűzése az első előzéknél enyhén meglazult. Feliratozott kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.
19248.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
15
19249.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,95
9,71
19250.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,95
9,71
19251.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,95
9,71
Ihering Rudolf: Küzdelem a jogért. Ford.: Szilassy Cézár. Bp., 1907, Franklin, 107 p. Kiadói papírkötés, szakadt gerinccel, a borító egyik sarka gyűrött, a borító besötétedett, néhány lapon szamárfül.
19252.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
19253.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
A Magyar Nemzeti Múzeum Tanácsának kiadványai I.: A Magyar Nemzeti Múzeumra vonatkozó jogszabályok. II: A Magyar Nemzeti Múzeum megalakulása. III: A Magyar Nemzeti Múzeum önkormányzati szervezetébe tartozó intézmények, a Magyar Nemzeti Múzeum Tanácsa és tisztviselőinek rangsora. Előszó: Hóman Bálint. Budapest, 1937. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 166 p. Kiadványunk az 1808. évi VIII. törvénycikkel létesített Magyar Nemzeti Múzeum és társintézményei, a Magyar Királyi Országos Levéltár, az Országos Magyar Szépművészeti Múzeum és az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum, az Országos Széchényi Könyvtár közös igazgatásának jogi dokumentuma. A kiadvány részletesen indokolja az egyesítés tettét, mellékeli az egyesítés törvényjavaslatának parlamenti vitáját és közli az elfogadott törvény nyomán egyesített Magyar Nemzeti Múzeum szervezeti és működési szabályzatát. A múzeumi jogszabályozás természetesen kitér az állami finanszírozás részleteire és a kapcsolódó ásatási jogszabályozásra is. A munka végén a Magyar Nemzeti Múzeum struktúrájának és személyi állományának bemutatása, a fizetési osztály feltüntetésével. A címlapon a Magyar Nemzeti Múzeum Tanácsának hitelesítő körbélyegzése és régi tulajdonosi bejegyzés. Az első ív levelein alul halvány foltosság, az első borító fűzése meglazult. Poss.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Fűzve, sérült, hiányos gerincű, foltos kiadói borítóban, az első fedőborítón kiadói bélyegzés.
19254.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
19255.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
19256.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft