Tétel

Kikiáltási ár:

24 000 Ft
63,16 EUR, 68,57 USD

Leírás:

Troxler, (Ignaz Paul Vital): Vorlesungen über Philosophie über Inhalt, Bildungsgang, Zweck und Anwendung derselben auf's Leben, als Encyclopädie und Methodologie der philosophischen Wissenschaften. Bern, 1835. Druck und Verlag von E. Fischer und Comp. X + 382 p. Első kiadás. Ignaz Paul Vital Troxler (1780-1866) svájci orvos, filozófus és politikus, az 1834-ben alapított Berni Egyetem tanára. Előadás-sorozata a filozófia tudományának gyakorlati hasznát kutatja, a filozófia viszonyát a valláshoz, az emberszeretethez, a kozmopolitizmushoz és a politikához általában. Néhány előadás az oktatás filozófiai megalapozásának kérdését vizsgálja. Az előadás-sorozat utolsó két előadása más előadóhoz kötődik, név szerint Anton Günther lelkészhez, illetve Karl Friedrich Götschel tanárhoz. Ziegenfuss II, 749. Eisler 769. Aranyozott, sérült gerincű korabeli félbőr kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk