Tétel

Kikiáltási ár:

2 400 Ft
6,32 EUR, 6,86 USD

Leírás:

Kahn, Fritz: Unser Geschlechtsleben. Ein Führer und Berater für jedermann. Zehnte Auflage mit 52 Abbildungen auf 32 Kunstdrucktafeln, darunter 14 farbiger Ganzseitbilder. Zürich, (1937). Alber Müller Verlag (Buchdruckerei Keller & Co., Luzern). 397 + [3] p. + 18 t. (7 kétoldalas, 10 színes, utóbbiból 7 kétoldalas). Fritz Kahn (1888-1968) német orvos, nőgyógyász szexológiai kézikönyve, a téma meghatározó műve. A munkához tartozó táblák remekül illusztrálják Fritz Kahn emberképét - a szerző a legtökéletesebben működő gépezetnek tekinti az emberi testet. Fritz Kahn művének illusztrációi egyben az infografika műfajának úttörői. A nemi életről, az impotenciáról, a nemi betegségekről kendőzetlen őszinteséggel nyilatkozó munkát a szerző szülőhazájában a nemzetiszocialista rezsim ellenszenvvel fogadta, a munka a könyvégetések jellemző tárgya volt. Példányunk a munka 10. kiadásából származik. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk

  • HétfÅ‘: 12-17
  • KeddtÅ‘l Szerdáig: 10-17