Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 72

20200.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
Matematikai, természettudományos témájú tanulmányok, különlenyomatok, össz. 7 db, mindegyik a szerző által Réthy Mór (1846-1925) matematikus, fizikus, az MTA tagja részére DEDIKÁLT (neves magyar és külföldi tudósok által): Krazer, Adolf (1858-1926): Verhandlungen des dritten internationalen Mathematiker-Kongresses in Heidelberg vom 8. bis 13. August 1904.; Schlesinger Lajos (1864-1933): A lineár differentiálegyenletek rendszereinek elméletéhez.; Az Hermite-féle alakról.; Sur la théorie des fonctions algébriques.; Levi-Civita, Tullio (1873-1941): Atti del IV Congresso internazionale dei matematici (Roma, 6-11 aprile 1908).; Deduzione rigorosa di una relazione fondamentale nella teoria del calore raggiante.; Sull'attrazione esercitata da una linea materiale in punti prossimi alla linea stessa. Kiadói papírkötés, változó állapotban. Mind a 7 füzet dedikált! + Függelék a magyar kir. József-műegyetem szervezeti szabályzatához, 9 p.
20201.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
Platen, M[oritz]:  Az új gyógymód. A természetszerű életmódnak, az egészség ápolásának és a gyógyszernélküli orvoslásnak tankönyve. Házi- és családi-kincs egészségesek és betegek számára. 424, a szöveg közé nyomott ábrával, 17 színezett táblával, a szerző arczképével és 8 szétszedhető, az emberi test boncztani alkotórészeit feltüntető alakzattal, színes nyomásban. Harmadik kiadás. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] Budapest, [1904]. Minerva Könyvkereskedő és Kiadó Rt. - Schroeter A. L. [ny. n.]. 1 t. (címképen a szerző portréja) + VIII + 791 + [15] + 7 t. (színes) + 1 melléklet (mozgatható alkatrészeket tartalmazó, színes, kihajtható anatómiai melléklet, férfi modell); [4] + [793]-1510 + [20] p. + 10 t. (színes) + 2 melléklet (mozgatható alkatrészeket tartalmazó, színes, kihajtható anatómiai melléklet, női modell és fejmodell). Moritz Platen (1844-1912) német fürdőorvos a természetes gyógymódok népszerűsítője. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal, rajzokkal gazdagon illusztrált alternatív gyógyászati tanácsadójában szembeszáll a gyógyszeres kezelésekkel (melyet mindközönségesen vényszédelgésnek nevez), az egészség megőrzése érdekében pedig gyógyszerek szedése helyett mértékletes étkezést, mértékletes alvást, mértékletes magaviseletet, nap járta, szellőztetett és tisztán tartott lakást ír elő, napon és levegőn való tartózkodást javasol, továbbá lehetőség szerint mezítláb járást; óva int az alkoholfogyasztástól és a dohányzástól. Gyógyszeres kezelés helyett különféle borogatásokat, fél- és egész testet takaró borogatásokat, ülőfürdőket, félfürdőket, térd-, arc-, váll- és egyéb leöntéseket szorgalmaz, a gőzfürdők egész légióját, a gyúrások, masszázsok, mérsékelt testmozgások egész arzenálját tárja a gyógyulni vágyó közönség elé. Az illusztrációs anyag eligazít a természetes gyógymódok velejét jelentő borogatások, fürdők és sportmozdulatok részleteiben, a második kötetben pedig további anatómiai ábrákkal is szolgál. A második kötet alfabetikus sorrendben tárgyalja a betegségeket, biológiai és pszichés jelenségeket. A századfordulós normatív szemlélet jegyében a leghosszabb szócikk a fogamzás és a gyermeknevelés kérdéskörének jut. A kötet első magyar kiadása 1900-ban jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból való. Példányunk anatómiai férfimodell-mellékletének egyes részei elváltak a modelltörzstől. Egységes, aranyozott, festett, illusztrált szecessziós kiadói egészvászon kötésben (Kiss Valdemár, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20202.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Antal, Geyza - Réczey, Emerich: Die chirurgische Klinik des professor Joseph Kovács an den Kön. Ungar. Universität zu Budapest in den Jahren 1871/2, 1872/3 und 1873/4. Mit 44 Holzschnitten. Budapest, 1877. Franklin-Verein Ungar. Literarische Anstalt & Duchdruckerei. VII + [1] + 183 + [1] p. A budapesti egyetem orvostudományi kara sebészeti tanszékének története az 1871-1874 közötti tanévekben, az elvégzett műtétek orvostörténeti szempontból is emlékezetes lajstromával. Az 1770-ben Nagyszombatban alakított orvostudományi kar sebészeti tanszéke több költözés után tárgyidőszakunkban a pesti Kunewälder-házban működött, a mai Múzeum körút 8. szám alatt, Sebészeti Kóroda néven, Kovács József professzor irányítása alatt, és - miként kötetünkből kiderül - a legkülönfélébb sebészeti eljárásokat alkalmazta. A munka magyar változata 1876-ban jelent meg. Oldalszámozáson belül számos sebészeti ábrával. A címoldalon régi tulajdonosi, gyűjteményi és katalógusbélyegzés, az első fedőborítón régi gyűjteményi bélyegzés, néhány oldalon halvány foltosság, példányunk fűzése enyhén laza. Győry 0. Poss.: dr. Puder Sándor; a Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület könyvtára, a MÁV Tüdőgyógyintézetének Orvosi Könyvtára. Fűzve, sérült, javított gerincű, illusztrált, foltos kiadói borítóban, az első fedőborítón katalóguscímkével. Felvágatlan, körülvágatlan példány.
20203.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Kirándulók zsebkönyve. I. köt. Növénytani rész. Szabó Zoltán: Útmutató növények gyűjtésére, konzerválására, növénygyűjtemények berendezésére és növénytani megfigyelésekre. Népszerű Természettudományi Könyvtár 3. Bp.,1913, Kir. M. Természettudományi Társulat, XI+190 p. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval. "Dr. Unger Emil Budapest" bélyegzéssel. Feltehetőleg Unger Emil (1883?1945) zoológus, ichthiológust takarja a bélyegzés.
20204.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
20205.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
Rédl Rezső: A Bakonyhegység és környékének flórája. Magyar Flóraművek V. Veszprém, 1942, (Egyházmegyei-ny.), 157+(3) p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval és gerinccel, belül jó állapotban. Ritka botanikai szakmunka!
20206.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
20207.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,47
15,71
20208.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
20209.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Kedvessy György: Gyógyszervizsgálat. Különös figyelemmel a galenusi gyógyszerkészítményekre. Mozsonyi Sándor előszavával. Bp., 1947, Egyetemi, XI+354 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
20210.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Kreuter József: Modern fogpótlás. Gyakorlati kézikönyv fogorvosok és fogtechnikusok számára. Bp., é.n., Novák Rudolf és Társa, 195+(1) p. Második kiadás. Szövegközti képekkel, ábrákkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, néhány kissé foltos, koszos lappal.
20211.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft