Könyvek: Történelem

Tételek száma: 317

19280.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
131,58
142,86
Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I-IV. kötet. [Teljes]. I. köt.: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel.; II. köt.: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel.; III. köt: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. 325 szövegképpel és 29 műmelléklettel.; IV. köt.: Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. 248 szövegképpel és 36 műmelléklettel. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas illusztrációval, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói dúsan aranyozott, festett, félbőr-kötés, jó állapotban, a IV. kötet gerince enyhén sérült, egy lap kijár, az előzéklapokon foxing.
19281.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
78,95
85,71
19282.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. I-VIII. köt. Bp.,én., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, az I. kötet gerince sérült, a II. kötet gerincén kis sérüléssel, az V. kötet gerincén kis hiánnyal. + Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, a táblákon a vászont pótolták.
19283.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
19284.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
19285.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
19286.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Buda szabad királyi főváros címeres kiváltságlevele - 1703. Bp., Westel. Facsimile kiadás! Számozott, 89. számú példány. + Pest szabad királyi főváros címeres kiváltságlevele - 1703. Bp., Westel. Facsimile kiadás! Számozott, 89. számú példány. Kiadói plüss kötés, szép állapotban.
19287.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
19288.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
19289.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Churchill, Winston:  Blood, Sweat, and Tears. With a Preface and Notes by Randolph S. Churchill. New York, (1941). G. P. Putnam's Sons. 1 t. (címkép) + X + 462 p. Winston Churchill (1874-1965) politikusnak, közírónak, az Admiralitás első lordjának, az Egyesült Királyság miniszterelnökének képviselőházi és rádióbeszédei a háborúba sodródó 1938-as évtől 1940 végéig. Valamennyi beszéd előtt önálló fejezetcímlapon a beszéd címe alatt a dátum és az alkalom megjelölése, a fejezetcímlap verzóján a beszédhez vezető események kronológiája. A háború súlyos napjaiban megjelenő kötet címe Churchill miniszterelnöki felkérése utáni elhíresült beszédéből származik, politikai krédójából: ,,[nem ígérhetek mást Anglia számára, mint] vért, izzadságot és könnyeket". A politikai beszédgyűjtemény első kiadása 1941-ben jelent meg, példányunk a második lenyomatból származik. Az első előzéken halvány foltosság. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, a gerincen régi katalóguscímkével, felül vörös festésű lapszélekkel. Körülvágatlan, jó példány.
19290.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
19291.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,11
45,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft