Könyvek: Történelem

Tételek száma: 317

Damjanich levelei nejéhez. Bev. és ford.: Hamvay Ödön. Bp., 1910, (Budapesti Hirlap-ny.), 96 p. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
19388.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
19389.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Allen, James S. [Auerbach, Sol]:  Atomic Imperialism. The State, Monopoly, and the Bomb. New York, (1952). International Publishers. 288 p. Első kiadás. Sol Auerbach (1906-1986) keményvonalas amerikai kommunista agitátor, publicista, könyvkiadó és történész, pártján belül a legkeményebb moszkoviták egyike, az 1956-os forradalom idején a szovjet beavatkozást üdvözölte. Karrierje során marxista folyóiratok munkatársaként az amerikai munkásosztály és a néger polgárjogi mozgalom érdekében lépett fel. Jelen könyvében az atombomba-kutatásokkal párhuzamosan az amerikai tudomány és amerikai egyetemi élet militarizálásáról rántja le a leplet, illetve bizonyítja be az amerikai karvalytőkének a plutóniumkészlet felhalmozását célzó rabló gyarmatosítását. A könyv magyar fordítása 1953-ban jelent meg. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben és védőborítóban. Jó példány.
19390.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Raffay Sándor: A Magyarság multja és jövője technikai szemléletben. Tanulmány. Szerzői kiadás. Szeged, 1932, Ablaka György. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kissé sérült címlappal, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
19391.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Zádor Miklós: Nagyromán politika. [Bp.,1943], Cserépfalvi,(Andrási József-ny.), 200 p. Átkötött félvászon-kötésekben.
19392.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Johnstone, Michael: Szabadkőművesek. 2007, Saxum. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19393.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Horváth János: Árpád-kori latinnyelvű irodalmunk stílusproblémái. Bp., 1954., Akadémiai Kiadói, 400 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 500 példányban.
19394.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
25
Reinhard Olt: A Kárpátok ívében. Magyarország és a magyar diaszpóra. Beszámolók és elemzések. Ford.: Till Attila. Pro Minoritate Könyvek. hn., 2020., Méry Ratio - Kisebbségekért - Pro Minoritate Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban,
19395.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Áldor Imre: Kossuth és Perczel. Ajánlja a Honvéd-egyleteknek és a magyar népnek - - . (Függelékül: Irányi Dániel megjegyzései és a közp. honv. biz. nyilatkozata.) Pest, 1868, Heckenast Gusztáv, 94+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült, javított borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, a hátsó borító különvált.
19396.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
A Trianoni Diktátum. A 100. gyásznap tiszteletére. hn., 2020, Farkas Könyvek. Kiadói kartonált papírkötés.
19397.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Blazovich László - Géczi Lajos: A Telegdiek pere 1568-1572. Dél-Alföldi Évszázadok 6. Szeged, 1995. Térképmelléklettel. Megjelent 500 példányban. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19398.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
19399.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,79
6,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft