Könyvek: Történelem

Tételek száma: 317

Dizseri Eszter: Zsindelyné Tüdős Klára. Életrajz - dokumentumokban. 1895-1980. Vál. és szerk. - -. A szerző, Dizseri Eszter (1937-) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 1994, Kálvin János Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
19436.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
Pomogáts Béla: Szembenézni a történelemmel. Tanulmányok az ötvenhatos forradalomról. A szerző, Pomogáts Béla (1934-) Széchenyi-díjas kritikus, tanár, irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2006, Hungarovox. Kiadói papírkötés.
19437.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
4,00
Fekete Gyula: Éljünk magunknak. A szerző, Fekete Gyula (1922-2010) háromszoros József Attila-díjas író, szociográfus, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1972., Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, Mohás Lívia ceruzás bejelöléseivel, foltos lapélekkel.
19438.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
4,00
19439.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
Monumenta Latina Litteraturam Hungaricam Illustrantia Tomus II (145-72.), par I., fasciculus I., és Tomus IV. (1472-190.), pars I. fasciculus I. Bp., 1931, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Latin nyelven. Kiadói papírkötés.
19440.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
Szydlow-Szydlowszki, Stefan Graf von - Pastinszky, (Miklós) Nikolaus R. von: Der polnische und litauische Hochadel. Bp.,1944.,(Pastinszky), 123 p. Kiadói papírkötés.
19441.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
19442.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
19443.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Szekfű Gyula Bethlen Gábor. (Történelmi tanulmány.) Budapest, 1929. Magyar Szemle Társaság (Biró Miklós ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 314 + [2] p. Első kiadás. Az 1927-1944 között létezett, Bethlen István alapította, Szekfű Gyula történész, majd Eckhardt Sándor irodalomtörténész szerkesztette nívós konzervatív esszéfolyóirat több kiadványsorozatot indított, többek között a tudományos kiadványokat megjelentette ,,A Magyar Szemle könyvei"-t. Tételünk a könyvsorozat első tagja. (A Magyar Szemle könyvei, I. kötet.) Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19444.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14
19445.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
19446.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
19447.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,79
6,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft