https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Történelem

Tételek száma: 317

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Szabó Zoltán: A magyar levéltárvédelem kérdése. + Főglein Antal: Pest vármegye levéltárának rendezése. Bp., (1931.), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 75 p.; 16 p. Kiadói papírkötések, kissé foltos borítóval.
19472.

Szabó Zoltán: A magyar levéltárvédelem kérdése. + Főglein Antal: Pest vármegye levéltárának rendezése. Bp., (1931.), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 75 p.; 16 p. Kiadói papírkötések, kissé foltos borítóval.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
EUR
,
4,57
USD
Ajánlatok száma:
0
Klenner Aladár: Eck Bálint Thurzó Elek humanista pártfogoltja. Bölcsészdoktori értekezés. Pesterzsébet,[1939],Rajkai Lajos, 88 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, az elülső borító levált, amatőr módon javított gerinccel, foltos lapokkal.  A címlapon Diósadi Elekes György (1905-1977) orvos, orvostörténész névbejegyzésével.
19473.

Klenner Aladár: Eck Bálint Thurzó Elek humanista pártfogoltja. Bölcsészdoktori értekezés. Pesterzsébet,[1939],Rajkai Lajos, 88 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, az elülső borító levált, amatőr módon javított gerinccel, foltos lapokkal. A címlapon Diósadi Elekes György (1905-1977) orvos, orvostörténész névbejegyzésével.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
EUR
,
4,00
USD
Ajánlatok száma:
0
A törvényhatósági levéltárak címeres levelei. (Literae Armales.) Összegyűjtötte: Rexa Dezső. I. kötet.: Abaúj-Tornavármegye. Bp.,1909, Gyűjtő,("Felsőmagyarország" Pol. Napilap-ny.), 12 p. Kiadói papírkötés
19474.

A törvényhatósági levéltárak címeres levelei. (Literae Armales.) Összegyűjtötte: Rexa Dezső. I. kötet.: Abaúj-Tornavármegye. Bp.,1909, Gyűjtő,("Felsőmagyarország" Pol. Napilap-ny.), 12 p. Kiadói papírkötés

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
EUR
,
4,57
USD
Ajánlatok száma:
0
Gombos Albin: Szent László a lovagkirály. Kiadja: a M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár. Bp., 1925,"Hangya", 40 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
19475.

Gombos Albin: Szent László a lovagkirály. Kiadja: a M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár. Bp., 1925,"Hangya", 40 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
EUR
,
4,57
USD
Ajánlatok száma:
4
Kausz József: Hazaszeretet és vallás. Esztergom, 1932., Buzárovits Gusztáv, 31 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19476.

Kausz József: Hazaszeretet és vallás. Esztergom, 1932., Buzárovits Gusztáv, 31 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
EUR
,
4,57
USD
Ajánlatok száma:
0
Pezenhoffer Antal: A magyar nemzet történelme. (A mohácsi vésztől napjainkig). A Katolikus Egyház és a Habsburg-ház történelmi szerepének védelme. Történelmi apologetika I. köt. (DEDIKÁLT). Pilisszentlélek, 1993, Béke és Igazság Pilisszentléleki Modell Alapítvány Út Igazság Élet Kiadója. Kiadói papírkötés. Dr. Szeifert Ferenc, a Béke és Igazság Pilisszentléleki Modell Alapítvány kuratóriumának elnöke, a könyv felelős kiadója által DEDIKÁLT példány:,,Szeretettel Dr. Habsburg Ottó díszpolgárrá avatásakor, Bp. 1994. febr. 13-án, Dr. Szeifert Ferenc".
19477.

Pezenhoffer Antal: A magyar nemzet történelme. (A mohácsi vésztől napjainkig). A Katolikus Egyház és a Habsburg-ház történelmi szerepének védelme. Történelmi apologetika I. köt. (DEDIKÁLT). Pilisszentlélek, 1993, Béke és Igazság Pilisszentléleki Modell Alapítvány Út Igazság Élet Kiadója. Kiadói papírkötés. Dr. Szeifert Ferenc, a Béke és Igazság Pilisszentléleki Modell Alapítvány kuratóriumának elnöke, a könyv felelős kiadója által DEDIKÁLT példány:,,Szeretettel Dr. Habsburg Ottó díszpolgárrá avatásakor, Bp. 1994. febr. 13-án, Dr. Szeifert Ferenc".

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
EUR
,
4,57
USD
Ajánlatok száma:
1
"Nőttön nő tiszta fénye." Magyar költők versei Széchenyi Istvánról. Gyűjtötte, vál., szerk., az utószót és a jegyzeteket írta: Bényei József. hn., én., Széchenyi Társaság. Kiadói papírkötés. Kereskedelmi forgalomba nem került. + Fekete Sándor: Széchenyi István. Bp., 1968, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
19478.

"Nőttön nő tiszta fénye." Magyar költők versei Széchenyi Istvánról. Gyűjtötte, vál., szerk., az utószót és a jegyzeteket írta: Bényei József. hn., én., Széchenyi Társaság. Kiadói papírkötés. Kereskedelmi forgalomba nem került. + Fekete Sándor: Széchenyi István. Bp., 1968, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
EUR
,
4,57
USD
Ajánlatok száma:
0
Romsics Ignác (szerk.): Mítoszok, legendák, tévhitek a 20. századi magyar történelemről. Bp., 2003, Osiris. Kiadói papírkötés.
19479.

Romsics Ignác (szerk.): Mítoszok, legendák, tévhitek a 20. századi magyar történelemről. Bp., 2003, Osiris. Kiadói papírkötés.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
EUR
,
5,14
USD
Ajánlatok száma:
2
A Nemzeti Színház. Dokumentumok. Összeáll. és bevezette: Kerényi Ferenc. Bp., 1987, Corvina, 38+2 p.+XII t. Kiadói mappában, a mappán kis szakadással.
19480.

A Nemzeti Színház. Dokumentumok. Összeáll. és bevezette: Kerényi Ferenc. Bp., 1987, Corvina, 38+2 p.+XII t. Kiadói mappában, a mappán kis szakadással.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
EUR
,
4,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Salgó László: Gyarmatpolitika Napóleontól De Gaulle-ig.  A szerző,Salgó László (1921-1993) újságíró, történész, a Magyar Rádió főmunkatársa által Kolek Vera, a rádió riportere részére DEDIKÁLT példány! Benne Salgó László névjegykártyájával. Bp., 1977., Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19482.

Salgó László: Gyarmatpolitika Napóleontól De Gaulle-ig. A szerző,Salgó László (1921-1993) újságíró, történész, a Magyar Rádió főmunkatársa által Kolek Vera, a rádió riportere részére DEDIKÁLT példány! Benne Salgó László névjegykártyájával. Bp., 1977., Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
EUR
,
3,43
USD
Ajánlatok száma:
1
Balás-Piry, László von Die Ungarische Malerei des XIX. und XX. Jahrhunderts. (Mit 104 Tafels, davon 8 farbig.) Berlin, (1940). Genius Verlag (Druck bei Leipziger Verlagsdruckerei G. m. b. H. - Otto Regel G. m. b. H., Leipzig). 28 + [2] p. + 104 t. (8 színes). Folio. Egyetlen német kiadás. A biedermeier, a realista, a historizáló és a modernista magyar festészetet összefoglaló igényes monográfia két évvel később olasz és francia nyelven is megjelent. Egyes szürrealizmusba hajló avantgárd alkotók jelenléte a német kiadásban unikumnak számít 1940-ben, hiszen Németországban ekkoriban már az avantgárd elfajzott művészetnek minősült, beleértve a külföldi avantgárdot is. Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán alternatív, aranyozott felirattal: ,,Die Geschichte der ungarischen Malerei im neunzehnten und zwazwigsten Jahrhundert".
19483.

Balás-Piry, László von Die Ungarische Malerei des XIX. und XX. Jahrhunderts. (Mit 104 Tafels, davon 8 farbig.) Berlin, (1940). Genius Verlag (Druck bei Leipziger Verlagsdruckerei G. m. b. H. - Otto Regel G. m. b. H., Leipzig). 28 + [2] p. + 104 t. (8 színes). Folio. Egyetlen német kiadás. A biedermeier, a realista, a historizáló és a modernista magyar festészetet összefoglaló igényes monográfia két évvel később olasz és francia nyelven is megjelent. Egyes szürrealizmusba hajló avantgárd alkotók jelenléte a német kiadásban unikumnak számít 1940-ben, hiszen Németországban ekkoriban már az avantgárd elfajzott művészetnek minősült, beleértve a külföldi avantgárdot is. Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán alternatív, aranyozott felirattal: ,,Die Geschichte der ungarischen Malerei im neunzehnten und zwazwigsten Jahrhundert".

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
1
Gyomai, Imre: Goebbels. Porte-parole du Nazisme. Avec une introduction de Raymond Manevy. Paris, (1945). Les Éditions Nagel (Imprimerie Bellernand, Fontenay-aux-Roses). 154 + [2] p. Egyetlen kiadás. A kötet első levelén régi, áthúzott tulajdonosi bejegyzés. Friss helyzetértékelés a német propagandaminiszterről. (Documents Contemporains.) Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Felvágatlan példány.
19484.

Gyomai, Imre: Goebbels. Porte-parole du Nazisme. Avec une introduction de Raymond Manevy. Paris, (1945). Les Éditions Nagel (Imprimerie Bellernand, Fontenay-aux-Roses). 154 + [2] p. Egyetlen kiadás. A kötet első levelén régi, áthúzott tulajdonosi bejegyzés. Friss helyzetértékelés a német propagandaminiszterről. (Documents Contemporains.) Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Felvágatlan példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
EUR
,
5,14
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz