Könyvek: Történelem

Tételek száma: 317

19292.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
27,14
Kiss, Edmund:  Das Sonnentor von Tihuanaku und Hörbigers Welteslehre. Mit über 100 Abbildungen. (II. Ernő szász-altenburgi herceg ajándékozási bejegyzésével.)  Leipzig, (1937). Koehler und Amelang (Druck der Offizin Haag-Drugulin). 196 p.  A címoldalon ajándékozási bejegyzés: ,,Frau von Legrady, in herzlichen Dankbarkeit: Pfinsgten 1940. Friedrich Ernst Prinz von Sachsen Altenburg".  Edmund Kiss (1886-1960) német építész és amatőr régész monográfiája 1928. évi bolíviai kutatásai nyomán. A Weimari Köztársaság idején is népszerű árja leszármazási elméletek híveként Edmund Kiss úgy gondolta, hogy az Andok vonulatai közt, a Titicaca-tó partján kibontakozó inka civilizáció építkezéseinek korábban már feltárt motívumkincse olyan erőteljesen emlékeztet az ősi indo-európai (és feltételezett árja) motívumokra, hogy az építtetők nem is lehetnek mások, mint a véleménye szerint az egész világnak civilizációt biztosító árják. Az 1920-as évek végén hangoztatott elméleteivel Edmund Kiss 1928-ban elnyert egy jelentős összegű pályázatot is, mely fedezetet nyújtott számára ugyanazon évben végrehajtott dél-amerikai expedíciójára. Expedíciós beszámolója szövegét oldalszámozáson belül szövegközti táblákon elhelyezett helyszíni felvételek, archeológiai alaprajzok és (jelentős fantáziáról tanúskodó) építészeti vázlatok sokasága gazdagítja. Az árja leszármazási elméletek iránt érdeklődő szerző később az SS Ahnenerbe nemzetiszocialista fajelméleti kutatócsoport expedíciós támogatását is elnyerte, ám az 1939-1940-re tervezett fajelméleti-régészeti-építészeti expedíció a második világháború kitörése miatt meghiúsult. Kötetünk ajándékozója II. Ernő Frigyes szász-altenburgi herceg (1871-1955), az I. világháború veteránja, a modern távközlés és technika rajongója, obszervatóriumépítő, a Náci Párt tagja, illetve ritka kivételként az egyetlen német herceg, aki 1945 után a Német Demokratikus Köztársaság állampolgára lett.  Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
19293.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
19,74
21,43
19294.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
19295.

Kikiáltási ár:
8 500 Ft
22,37
24,29
19296.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00
19297.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Nagy, (Lajos) Ludovicus: Notitiae politico-geographico-statisticae inclyti Regni Hungariae, partiiumque eidem adnexarum I. kötet Budae, 1829, Procusae Typis Annae Landerer, [16] p. + 638 p. + [1] p. Címlap és első papírborító hiányzik.
19298.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László, Thaly Kálmán, Beöthy Zsolt, Szily Kálmán, Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferencz. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Bp., 1906, Franklin-Társulat, LXXX+233 p. + 39 t. (ebből 36 színes ) és 3 kézirat-hasonmás. Kiadói festett, aranyozott félbőr-kötésben, az elülső kötéstáblán zágoni Mikes-címerrel, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, a gerincen kis hiánnyal.
19299.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,47
15,71
Magyarország helységnévtára 1944. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., [1944], Hornyánszky Viktor Rt.,XII+680 p. Félvászon-kötésben, foltos borítóval
19300.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
19301.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Kulcsár Péter: A magyar történelmi irodalom lelőhelyjegyzéke a kezdetektől 1700-ig. Inventarium de operibus litterariis ad res hungaricas pertinentiis ab initiis usque ad annum 1700. Összeáll: Kulcsár Péter. Bp., 2003, Balassi - Országos Széchenyi Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötés.
19302.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
19303.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft