Könyvek: Történelem

Tételek száma: 317

19304.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
19305.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,68
25,71
19306.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,11
18,57
(Szepesházy, Carol.) u. J. C. Thiele. Merkwürdigkeiten des Königreichs Ungarn, oder: historisch-statistisch-topographische Beschreibung aller in diesem Reiche befindlichen 42 königl. Freistädte, 16 Zipser Kronstädte, Jazygiens, Gross- und Klein-Kumaniens, der priv. Hayduken-Städte, der Berge, Höhlen, Seen, Flüsse, vorzüglichen Gesundbrunnen und des ungarischen Bergbaues; II. Band. Kaschau, 1825. Carl Werfer.  Magyarország leírása, hangsúlyozottan megjelenítve a Felvidék és a magyar fürdők. Korabeli kartonált papírkötésben. 213 + (3) p. / Descritption of the Kingdom of Hungary with emphasis on the Slovakian parts
19307.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,68
25,71
Várady Gábor: Hulló levelek. III. M(áramaros)-sziget, 1894. Máramarosi Részvénynyomda. 335 p. + XXX + 1 sztl. lev.  Várady Gábor (1820-1906) testőrtiszt, honvéd ezredes, később politikus, országgyűlési képviselő, ügyvéd. ,,Egy nevezetes múlttal bíró kiváló ember jól megírt naplójánál alig van érdekesebb olvasmány ... A III. és egyszersmind utolsó kötet a koronázástól napjainkig tartó idő ...leírását tartalmazza" (Irodalmi Szemle, 1895. dec.). Korabeli félvászon kötésben, az eredeti papírborító felhasználásával. DEDIKÁLT példány
19308.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Szalay László: II. Rákóczi Ferenc bujdosása. I. köt. (Unicus!) Pest, 1864, Lauffer Vilmos (Kozma Vazul-ny.), XII+304 p. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.
19309.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
[Mészöly Endre]: Bogárdi Mészöly nemzetség élő tagjainak névjegyzéke ágak és al-ágak szerint. Függelékül: Nem bogárdi Mészölyök. Magyarosított nevű és egyéb Mészölyök. Közbe ékelve: Az ismert nő-ági leszármazók. Szerencs, 1941, Farkas Elemér-ny., 64 p.+ 1 (színes címerrajz) t.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti papírborító bekötve (a hátsó papírborító szakadt, ragasztott), tulajdonosi névbejegyzéssel. Ritka!
19310.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Ossendowski, [Ferdynand Antoni]:  Lenin. Ins Deutsche Übertragen von Arthur Ernst Rutra. Berlin, 1930. Sieben-Stäbe-Verlag (ny.) 436 + [4] p. Első német kiadás. Ferdynand Antoni Ossendowski (1876-1945) lengyel geológus, antropológus, földrajzi író, Oroszország-szakértő szentpétervári tanulmányok után jelentős utazásokat tett Oroszország-szerte, az 1905-ös forradalmi mozgalmak idején börtönbüntetést és szibériai száműzést is szenvedett, az oroszországi polgárháborúban pedig Kolcsak admirális tanácsadója volt, a fehérek oldalán. A bolsevik fordulat vehemens kritikusának regényes Lenin-életrajza lengyelül 1930-ban jelent meg, az orosz témákban szakértőnek számító szerző művének még ebben az évben elkészült német és magyar fordítása is. A szovjetbarátnak éppen nem nevezhető kötet rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére. A címoldal verzóján régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése néhol kissé laza. (Bücher der Epoche.) Poss.: Szabó Imre, a belvárosi Erzsébet Szálloda tulajdonosa. Feliratozott, enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban.
19311.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Szemere Bertalan: Levelek. (1849-1862.) Száműzetésében írta - - . Pest, 1870, Ráth Mór (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), 310 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, helyenként ceruzás bejegyzésekkel, aláhúzásokkal.
19312.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Kecskeméthy Aurél naplója 1851-1878. Sajtó alá rend., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Rózsa Miklós. Bp., 1909, Franklin-Társulat, LXIX+(3)+326+(2) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, foltos, a fűzéstől elváló gerinccel.
19313.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Who brought the slaves to America. Metairie, én., Sons of Liberty, 30 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19314.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Kiss Gábor - Molnár András (szerk.): Csány László és kortársai. Tudományos emlékülés Csány László születésének 225. évfordulója tiszteletére. Zalaegerszeg, 2017. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19315.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft