Könyvek: Történelem

Tételek száma: 317

Tucholsky, Kurt: Deutschland, Deutschland ueber alles. Ein Bilderbuch von - - und vielen Fotografen. Montiert von John Heartfield. Berlin, 1967, Verlag Volk und Welt. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis sérüléssel. Az 1929-ben megjelent könyv hasonmása.
19316.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,47
15,71
Jacques Delarue: A Borba cikksorozata a Gestaporól. Gépirat. hn., én., nyn. ,41-55 p.; 2+41-56 p.; 49-61 p.; 35-68 p.; 32-57 p.; 34-54 p.; 2+25-48 p. Szakadozott papírmappában.
19317.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
19318.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,05
12,00
Kristó Gyula: A magyar nemzet megszületése. Szegedi Középkortörténeti Könyvtár 12. Szeged, 1997. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19319.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,58
12,57
Pölitz, Karl Heinrich Ludwig: Die Weltgeschichte für gebildete Leser und Studierende Band II. 1 t + 536p. Korabeli kissé sérült félvászon kötésben.
19320.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Blumenbach, W(enzel) C(arl) W(olfgang): Neuestes Gemälde der Oesterreichischen Monarchie II. Wien, 1837. Sammer. 480 + (2)p. Fűzve, sérült, hiányos kiadói papírborítóval Rézmetszetek nélkül.
19321.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
19322.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Nagy Pál: Historia pragmatica regni Hungariae. 1. köt. Pest, 1823, Trattner. . 1 t rézmetszet + 427p. Sérült kartonált papírkötésben,
19323.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Hanns Schlitter: Aus Österrichs Vormärz I. köt.: Galizien und Krakau. Amalthea-Bücherei. Zürich - Leipzig - Wien, 1920, Amalthea, VI+2+132 p. Kiadói papírkötés.
19324.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Hof-Kalender 1884. Gothaischer Genealogischer Hofkalender nebst Diplomatisch-Statistischem Jahrbuch 1884. Hunderteinundzwanzigster Jahrgang. Gotha,1884, Justus Perthes, 1 t.+XIX+16+1079 p.+3 t. Német nyelven. Kiadói dúsan aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval.
19325.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
19326.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Szabo, Stephen [Szabó István]: The March of Truth. Twenty Historical Miniatures. With Twenty Pen Drawings by Reynold H. Weidenaar. Grand Rapids, Michigan, 1944. William B. Eerdmans Publishing Company. 1 t. (címkép) + 296 p. Első kiadás. Szabó István (1893-1964) magyar származású amerikai református lelkész, író, utazó. Történelmi portré-sorozata a reformáció húsz nagy alakjának állít emléket, Valdens Pétertől Husz Jánoson, Luther Mártonon, III. Frigyes pfalzi választófejedelmen keresztül Bocskay István fejedelemig és Oliver Cromwell népvezérig. Az életrajzok előtt a példaképül állított kultúrhősök egész oldalas portréja. Az első előzéken magyar nyelvű ajándékozási bejegyzés. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19327.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft