Könyvek: Történelem

Tételek száma: 317

19328.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
Függetlenségi nyilatkozat 1849. Szerk.: Angi János, G. Szabó Botond, Tóth Béla. Debrecen, 1999., Multiplex Media-Debrecen University Press-Tiszántúli Református Egyházkerült és Debrecen Megyei Jogú Város,(Alföldi Nyomda.) Kiadói plüss kötés, jó állapotban. Számozott (00587./2500.) példány.
19329.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
19330.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
4,00
19331.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
Barta Róbert: Az első és második világháború képes története. é.n., Tóth Könyvkereskedés, kartonált papírkötés, jó állapotban. Gazdag képanyaggal illusztrált.
19332.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
A magyar forradalom és szabadságharc a hazai rádióadások tükrében 1956. október 23 - november 9. New York, é.n. Free Europe Press 376p. Egészvászon kötésben Emigráns kiadás
19333.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Erdély öröksége I-X. Erdélyi emlékírók Erdélyről. Ravasz László bevezetésével. Cs. Szabó László közreműködésével szerkesztette Makkai László. [Teljes mű, tíz kötetben.] Budapest, [1941-1942]. Franklin-Társulat (ny.) XXXIV + 164 p.; XLVI + 222 p.; XIX + [1] + 194 p.; XVIII + 143 + [1] p.; XXII + 276 p.; XVIII + 250 p.; XX + 291 + [1] p.; XIX + [1] + 191 + [1] p.; XXXI + [1] + 242 p.; XLII + 282 p. Első kiadás. Az Erdélyi Fejedelemség megalakulásának 400. évfordulója alkalmából kiadott emlékirat-gyűjtemény Erdély meghatározó történetíróinak, tudósainak, szemtanúinak, politikusainak írásaiból válogat; egyes szemelvények magyar fordításban, a legtöbb írás eredeti magyar nyelven. Valamennyi kötet áttekintő esszével indul. A munka beosztása: I: Tündérország. 1541-1571. Bevezette: Kardos Tibor. Oláh Miklós, Verancsics Antal, Heltai Gáspár, Mindszenti Gábor, Forgách Ferenc, Borsos Sebestyén, Bánfi Gergely és Szántó István írásaiból. II. Sárkányfogak. 1572-1602. Bevezette: Cs. Szabó László. Kovacsóczi Farkas, Bethlen Farkas, Gyulai Pál, Somogyi Ambrus, egy ismeretlen jezsuita, Baranyai Decsi János, Szamosközy István és Enyedi Pál írásaiból. III. Tűzpróba. 1603-1613. Bevezette: Bíró Vencel. Nagy Szabó Ferenc, Gyulafi Lestár, Krauss György, Sepsi Laczkó Máté, Bocskai István, Mikó Ferenc, Bíró Sámuel, egy ismeretlen szász polgár és Borsos Tamás írásaiból. IV. A fejedelem. 1613-1629. Bevezette: Makkai László. Keserüi Dajka János, Bojthi Veres Gáspár, Redmeczi T. János, Toldalagi Mihály, Kemény János és Bethlen Gábor írásaiból. V. Apa és fiú. 1630-1661. Bevezette: Asztalos Miklós. Szalárdi János, Enyedi István, Petrityvity-Horváth Kozma, Bethlen János, Medgyesi Pál és Apácai Csere János írásaiból. VI. Haldokló Erdély. 1662-1703. Bevezette: Makkai Sándor. Cserei Mihály, Rozsnyai Dávid, Bethlen Miklós, Kornis Gáspár, Inczédi Pál és Misztótfalusi Kis Miklós írásaiból. VII. Erdély változása. 1703-1750. Bevezette: Tolnai Gábor. Apor Péter, II. Rákóczi Ferenc, Mikes Kelemen, Szakál Ferenc, Dániel István, Dienes József és Bethlen Kata írásaiból. VIII. A másik magyar haza. 1750-1790. Bevezette: Jancsó Elemér. Bod Péter, Rettegi György, ifj. Halmágyi István, Conrad Mihály, Naláczi József, Kis András, Domokos Ferenc, Bajesdi Vitán Sándor és Götffy Borbála írásaiból. IX. Erdélyi arcok. 1791-1867. Bevezette: Tavaszy Sándor. Ujfalvy Sándor, Jósika Miklós, Bölöni Farkas Sándor, Bolyai Farkas, Wesselényi Miklós és Barabás Miklós írásaiból. X. Két ország ölelkezése. 1791-1867. Bevezette: Bisztray Gyula. Bethlen Lajos, Kazinczy Ferenc, Déryné Széppataki Róza, Kemény Zsigmond, Jakab Elek, Bisztray Károly, Gyulai Pál, Deák Farkas és Mikó Imre írásaiból. Egységes, aranyozott, álbordázott kiadói pergaminpapír kötésben, az első kötéstáblákon Erdély címerével. Jó példány.
19334.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
19335.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lipót, Herman Lipót, Honti Nándor, Komáromi-Kacz Emőke, Pólya Tibor, Pór Bertalan, Rippl-Rónai József, Rudnay Gyula, Végh Gusztáv, Vészi Margit, Zádor István eredeti rajzaival és festményeivel. A borító Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus munkája. Bp., 1917, Érdekes Újság. Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal. Kiadói díszes, illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült, laza kötéssel, de a lapok belül tiszták, épek.
19336.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
15
Ember Győző: Az 1848/49-i minisztérium levéltára. Magyar Országos Levéltár Kiadványai I. Levéltári Leltárak 1. Bp., 1950., Akadémiai Kiadó. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
19337.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
19338.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
Arnold J. Toynbee: A study of history. Abridgement of volumes I-VI. by D. C. Somervell. New York - London, 1953, Oxford University Press. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
19339.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft