Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

18

Leírás:

Hearn, Lafcadio: In Ghostly Japan. London, 1906. Kegan Paul, Trench, Trübner & Co. Ltd. (The University Press, Cambridge, Massachusetts). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [8] + 241 + [1] p. + 3 t. A görög és ír felmenőkkel rendelkező Lafcadio Hearn (1850-1904) írországi gyermekkor és francia tanulóévek után az Egyesült Államokban vállalt újságírói állást. A számos nyelvet elsajátító Hearn műfordítóként és újságíróként egyaránt dolgozott, élete 1890-től kötődik Japánhoz. Tokiói angol nyelvtanári állása mellett elmélyedt a japán néprajzban, különösen annak kísértettörténetekben gazdag mondavilágában; Lafcadio Hearn az elsők egyike, aki helyben élve közvetíteni tudta Japán gazdag kultúráját a Nyugat számára. Rövidebb esszékből álló kötetében a tradicionális japán életmód számos aspektusát mutatja be nyugati olvasóközönségének. A munka első kiadása 1899-ben jelent meg. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk