Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft

Leírás:

The Voyages and Adventures of Ferdinand Mendez Pinto, the Portuguese. (Done into English by Henry Cogan). With an Introduction by Arminius Vambéry. Popular Edition. London, 1897. T. Fisher Unwin (Printed by The Gresham Press). 1 t. (dupla oldalas címkép) + XXXII + 464 p. + 5 t. (3 dupla oldalas). Fernao Mendes Pinto (1509-1583) portugál utazó, kalandor, író visszaemlékezései. Portugália arany korszakában, a XVI. században a földrajzi felfedezések kiemelkedő hatalma volt, felfedező és kereskedő flottája a korábbi egyezmény jegyében elsősorban Afrika és Ázsia partjai mentén működött. A nagyotmondásairól közismert Fernao Mendes Pinto ázsiai útja 1537-1558 között zajlott, tengeri útjai során bejárta a portugál érdekszférához tartozó Mozambikot, Indiát, a hátsó-kelet-indiai szigetvilágot, Kínát, találkozott tatár, kínai és japán hatalmasságokkal, állítása szerint a belharcokkal dúlt Japánban ő szállt először partra az európai felfedezők közül, mi több, a muskéta fegyverét is ő mutatta be a japán harcászat számára. Fantasztikus részletekben, jogi, kormányzati, néprajzi megfigyelésekben gazdag beszámolóját hazatérése után, 1569-től vetette papírra, ám a mű csak szerzője halála után, 1614-ben jelent meg. A beszámoló első angol fordítása 1653-ban jelent meg. A mű modern sorozatkiadásához Vámbéry Ármin Ázsia-kutató írt előszót. (The Adventure Series.) Aranyozott, dombornyomásos, enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk