Könyvek: Vallás

Tételek száma: 87

Kudora János: Egyházi ékesszólástani tanulmányok. I., II., IV., V. köt. [Egy kötetben]. I. A próféták. II. Jézus Krisztus. IV. Latinnyelvű szent-atyák. (1. Sz. Ambrus. 2. Sz. Ágoston. 3. Nagy Sz. Leó. 4. Nagy Sz. Gergely.) V. Francia egyházi szónokok. Bp., 1892-1896, Pallas / Athenaeum, 75+(1) p., 141+(3) p., 113+(3) p., 104 p. Átkötött egészvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel. Ritka!
20520.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
105,26
114,29
20521.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
68,42
74,29
20522.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,95
31,43
Vizsolyi Biblia. I-II. kötet. Bp., 1990, Helikon. Kiadói dombornyomott, aranyozott, bordázott gerincű műbőr kötés, kísérőfüzettel. Az 1590-ben Vizsolyban nyomtatott Károlyi-biblia első kiadásának reprint kiadása két kötetben.
20523.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
20524.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Szent Biblia, az az Istennek Ó és Új Testamentomában, foglaltatott egész Szent Írás. Ford.: Károli Gáspár, ... XXIIIdik kiadás. Pest, 1837, Trattner és Károlyi, 2+2038+2+684 [kéthasábos számozás] p. Korabeli egészbőr-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, az első 7 lap (21/22. lapig) és az utolsó 3 lap levált a könyvtestről, sérült, közte részben hiányos is, a könyvtest szétvált, foltos lapokkal, kis szúette lyukakkal. Az Újszövetség nem teljes, 694 oldalban lenne teljes! Értő kezek gondos restaurálására szorul.
20525.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
20526.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Ordo Divini Officii recitandi sacrique peragendi juxta ritum breviarii, et Missalis Romani proanno domini MDCCCLVI Bissextili. in usum cleri et ecclesiarum Archi-diocesis Argiensis editus. Agriae, 1855, Typis Lycei A-Episcopalis, 2+127+1 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a borítón címkével, foltos lapokkal.
20527.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Fracisco Xaverio Dornn: Diurnale Concionatorium id est conceptus praedicabiles in singulos dies, seu pro qualibet dominica septem ex sacrae scripturae testimoniis, selectis patrum aliorumque Authorum sententiiis collecti, bina aut trina divisione elucidati, in formam concionatoriam modernam redacti, & Stylo brevi, ... Pars Aestivalis. Augusta Vindelicorum [Augsburg], 1753, Sumptibus Joannis Baptistae Burckhart, 24+567 p. Latin nyelven. Borító hiánnyal, laza előzéklappal.
20528.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
[Baronius, Justus (1570-1606)] Justi Baronii Veteracastrensis ... Epistolarum sacrarum et amoebaearum libri VI. perennibus ... Antonii Károlyi de Nagy Károly honoribus. Luca Paulo Perthold U.J.Doctore. Pestini, [1768.], Typis Eizenbergerianis, 28 sztl. lev.+460 [helyesen 458] p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, sérült, kopott borítóval, possesori bejegyzésekkel az elülső szennylapon.
20529.

Kikiáltási ár:
13 000 Ft
34,21
37,14
20530.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
Dudek János: A keresztény vallás apologiája. Bp., 1893.. Szent István-Társulat, (Athenaeum-ny.), XI+1+525 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
20531.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft