Könyvek: Vallás

Tételek száma: 87

Kaczvinszky József: Kelet világossága III. Misztikus yoga. Bp., Hindy András Könyvkiadó és Könyvterjesztő. Kiadói félvászon kötés, gerinc szakadt, kopottas állapotban.
20544.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Nagy Szőlősi Mihály: Lobogó szövétnek avagy a Lelki Pásztorságnak tiszta tüköre [...] Kolozsvár, 1676, Veres-Egyházi Sz. Mihály. REPRINT! Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
20545.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Tárkányi Béla: Vezércsillag az üdv elnyerésére. Imakönyv a kath. nőnem használatára. Szerk. - -. Pest,én.,Heckenast Gusztáv, 1 (címkép) t. 1 (díszcímlap) t. + 352 p. Korabeli kopott egészbőr-kötés, kopott borítóval, aranyozott lapélekkel, réz kapoccsal, kopott borítóval, foxing foltos címlappal és címképpel, a hátsó szennylapon kis hiánnyal.
20547.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Ernyei Lajos: A pálya végén. - - modori plébános, volt esperes búcsúzója kerületi oltártársaitól. Vágujhely, 1917, Trnovszky János, 101+2 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, bélyegzésekkel.
20548.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
20549.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Jézus édes szíve, vagyis Jézus szentséges szíve tiszteletének története, mivolta és áldásai. Schauenburg és Hattler után magyarra fordította: Bányik Ignácz. Kiadja a "Hírnök " szerkesztősége. Kalocsán, 1888, Holmeyer Ferenc-ny., 162 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült kötéssel.
20550.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
XI. Pius pápa ,,Quadragesimo anno" kezdetű apostoli körlevele a társadalmi rend megújításáról. Bp., 1932, Szent István-Társulat, 83+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
20551.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Károli Gáspár: A Vizsolyi Biblia előljáró beszéde. Incze Gábor tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Borbély László. Bethlen Gábor Könyvtár. Bp., 1940, Országos Bethlen Gábor Szövetség, 46 p. Kiadói tűzött papírkötés, kiadói hártyapapír védőborítóban.
20552.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14
Harmati Béla: A lélek halhatatlanságának védelme. A Szentírás tanítása a lélekről. Ősagárd, 1944, szerzői kiadás (Dombóvár, Bagó Mihály-ny.), 76+(4) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a fűzéstől elváló lapokkal.
20553.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
4,00
20554.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
A Mária-havi ajtatosság rendje az Esztergom-vízivárosi szentegyházban. Esztergom, 1868, Horák Egyed, kijáró lapokkal, foltos, szakadt, 19 p.
20555.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14
Pryse, James Morgan: The Restored New Testament. The Hellenic Fragments, Freed from the Pseudo-Jewish Interpolations, Harmonised, and done into English Verse and Prose. With Introductory Analyses, and Commentaries, giving an Interpretation According to Ancient Philosophy and Psychology, and a New Literal Translation of the Synoptic Gospels, With Introduction and Commentaries. Illustrations drawn by John O'Neill. New York-London, 1914. 1 t. (hártyapapírral védett színes kőnyomat) + X + 819 + [1] p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes kőnyomat). Első kiadás. James Morgan Pryse (1859-1942) amerikai teozófus és könyvkiadó, Helena Blavatsky mozgalomalapító fontos műveinek amerikai kiadója. Teozófiai indíttatású művének előszavában tisztázza a szerző, hogy műve - maga sem lévén keresztény - nem szolgál teológiai célokat, ellenben az eredeti szöveget megkísérli megtisztítani az Ótestamentum júdaizmusának hatásától, illetve azoktól a görög mitikus szenténekektől, amelyeket nézete szerint a szerzők rontott prózai formában dolgoztak bele az eredeti, romlatlan változatba, mely romlatlan eredeti a korai egyház manipulációinak betudhatóan elveszett. James Morgan Pryse prózai és verses kísérlete tehát az Újtestamentumnak az egységes hellenisztikus mítoszösszefüggésében való újrateremtésére tesz kísérletet, melyre a összehasonlító teozófiai módszer nézete szerint tökéletesen alkalmas. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti mitológiai ábrával illusztrálva. A címoldalon régi dátumozás. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20556.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,84
40,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft