Napóleon és családja (Napoléon Ier empereur des français et sa famille). XIX. sz.. Litográfia, papír, jelzés nélkül. Javított szakadásokkal. Üvegezett, dekoratív fakeretben. 64x47 cm / Napoleon and his family. 19th century. Lithograph on paper, Framed. 64x47 cm. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
Abraham Bloemaert (1566 -1651) után: 8 db szentekről készült antik ábrázolás, közte duplummal. Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, sérült, foltos, részben javított, 48x30 cm körüli méretben
[Látkép] A mariazelli bazilika és búcsújáróhely látképe a Szűzanyával és Jézussal. Litográfia (1880 körül).
Mariazell, 1880 körül. [Thomas Schachner ny.] Tónusos kőnyomat, mérete: 500x380 mm.
Nagy méretű litográfiánk Közép-Európa egyik legnagyobb katolikus búcsújáróhelyét, a Stájerország és Alsó-Ausztria határán, völgyek között megbújó Mariazell kegyszobrát, alatta a település búcsújáróhelyét ábrázolja a barokk bazilikával. A metszet nyomán számos változat készült, köztük színes nyomatok is, példányunk a metszet régebbi verziói közül való. Látképünk készültének évét a zarándokhely turisztikai kiépítettségének figyelembevételével az 1880-as évek elejére datáljuk.
Aranyozott, enyhén sérült fakeretben, üveglap mögött. Jó állapotú nyomat.
Adolph Friedrich Kunike (1777-1838): Syrmien, Die Ruinen von Ertöedt (Szerémség, Erdőd romjai/ Srijem, Erdut). Litográfia, papír, jelzett a litográfián. Adolph Kunike: Zwey hundert vier und sechszig Donau-Ansichten c. kiadványból. Foltos, kissé sérült, körbevágva. Üvegezett fakeretben, 25,5×35,5 cm / lithograph on paper, stained, slightly damaged, cut, framed
Adolph Friedrich Kunike (1777-1838): Syrmien (Szerém, Srijem). Litográfia, papír, jelzett a litográfián. Adolph Kunike: Zwey hundert vier und sechszig Donau-Ansichten c. kiadványból. Foltos. Üvegezett fakeretben, 25,5×35,5 cm / lithograph on paper, stained, framed
IV. (Ürestarisznyájú) Habsburg Frigyes (1382-1439) Hátsó-Ausztria hercege, rézmetszet, papír, jelzés nélkül, körbevágva, lap teteje papírra kasírozva, 19x14 cm