Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 511

Kassák Lajos: Sötét egek alatt. Versek. Bp., 1940, Szerzői kiadás, (Hungária-ny.), 26 sztl. lev. + 6 (Kassák Lajos 6 egészoldalas, fekete-fehér rajza) t. Első kiadás. A borítón Lengyel Lajos grafikájával. Kiadói papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval, belül jó állapotban. Megjelent 300 számozott példányban, de ez számozatlan példány. A szerző, Kassák Lajos (1887-1967) író, költő, műfordító, képzőművész aláírásával.
21078.

Kassák Lajos: Sötét egek alatt. Versek. Bp., 1940, Szerzői kiadás, (Hungária-ny.), 26 sztl. lev. + 6 (Kassák Lajos 6 egészoldalas, fekete-fehér rajza) t. Első kiadás. A borítón Lengyel Lajos grafikájával. Kiadói papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval, belül jó állapotban. Megjelent 300 számozott példányban, de ez számozatlan példány. A szerző, Kassák Lajos (1887-1967) író, költő, műfordító, ké...

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71
21079.

Charles Bukowski: Erections, ejaculations, exhibitions and general tales of ordinary madness. Edited by Gail Chiarrello. San Franisco, 1979, City Lights Books. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Charles Bukowski (1920-1994) által saját kezűleg írt, rajzos ajánlással (Fuck it!), de az aláírása nélkül. / With autograph illustrated dedication of Charles Bukowski, but without ...

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43
Arany János: A walesi bárdok. Szentendre, 2007, Vincze László és Fiai Papírmerítő Műhely. Kiadói harántalakú, zsinórfűzéses kötésben, merített papíron (31,5x67,5 cm). Megjelent 50 példányban, számozott (6./50). ,,A balladát valódi kézzel merített papíron kinyomtatta Szentendrén a Vincze László és Fiai Papírmerítő Műhely 50 darab sorszámozott példányban 2007. év tavaszán. Ezen példány sorszáma: 6."
21080.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Tamási Áron: Ábel trilógia. [Egy kötetbe kötve.]   Ábel a rengetegben. Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1932, Erdélyi Szépmíves Céh, ("Minerva"-ny.), 192+2 p. Első kiadás. Az eredeti illusztrált elülső borítót bekötötték. A borító linómetszete Kós Károly munkája. Számozatlan példány.;   Ábel az országban.Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1933, Erdélyi Szépmíves Céh, ("Minerva"-ny.), 211+5 p. Első kiadás. Az eredeti illusztrált elülső borítót bekötötték. A borító linómetszete Kós Károly munkája. Számozatlan példány.;   Ábel Amerikában.Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, ("Minerva"-ny.), 248+2 p. Első kiadás. Az eredeti illusztrált elülső borítót bekötötték. A borító linómetszete Kós Károly munkája. Számozatlan példány.;   Könyvkötői átkötött aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötés, az első kötet papírborítója foltos, jó állapotban.
21081.

Tamási Áron: Ábel trilógia. [Egy kötetbe kötve.] Ábel a rengetegben. Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1932, Erdélyi Szépmíves Céh, ("Minerva"-ny.), 192+2 p. Első kiadás. Az eredeti illusztrált elülső borítót bekötötték. A borító linómetszete Kós Károly munkája. Számozatlan példány.; Ábel az országban.Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1933, Erdélyi Szépmíves Céh, ("...

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Vende Ernő: A magyar irodalomtörténet képekben I-II. rész. Összeállította és magyarázó szöveggel ellátta - -. Átnézte: Beöthy Zsolt. Bp., 1905, Athenaeum. 3 sztl. lev., 68 lev. , 2 sztl. lev., 54 lev. Gazdagon illusztrált. Szemléltető képek a magyar irodalomtörténethez. Kiadói félvászon kötésben. Könyvtestek kissé elváltak.
21082.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
21083.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Röhrig Géza: Az ember aki a cipőjében hordta a gyökereit. A szerző, Röhrig Géza Kossuth-díjas színész, a Saul fia c. film főszereplője által ALÁÍRT! Bp., 2016, Magvető. Kiadói keménykötés., borítón kisebb elszíneződéssel.
21084.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Gaudy, Franz Freiherr von: Venezianische Novellen. Illustrationen und Buchmschmuck von Hugo Renyi. Bécs, 1922, Artur Wolf. Német nyelven. 117 p. Számozott (41/250) példány, Húgo Rényi nyomtatott aláríásával és 8 szövegközti, színes, egészoldalas illusztrációjával. Aranyozott, kissé kopott bőrkötésben.
21085.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Latinovits Zoltán: Ködszurkáló. Bp.,1973,Magvető, 216 p.+12 t.Fekete-fehér fotókkal. Első kiadás. Kiadói papírkötés,javított kötéssel. Ritka!
21086.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
May Károly: A Csendes óczeánon. Utazási élmények. Ford.: Szekrényi Lajos. Bp., 1898, Szent István-Társulat, 677+(3) p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, néhány sérült lappal (a címlap erősebben sérült, ragasztott), a lapok többsége jó állapotban. Az utolsó oldalon található, nyomtatott szöveg szerint ,,Ez az első könyv Magyarországon, melyet szedőgéppel szedtek".
21087.

May Károly: A Csendes óczeánon. Utazási élmények. Ford.: Szekrényi Lajos. Bp., 1898, Szent István-Társulat, 677+(3) p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, néhány sérült lappal (a címlap erősebben sérült, ragasztott), a lapok többsége jó állapotban. Az utolsó oldalon található, nyomtato...

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,25
15,71
21088.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Arago, [François-Jean-Dominique] emlékbeszédei. (Carnot, Monge, Volta és Amp?re életrajza.) Francziából fordították Császár Károly és Kont Gyula.Bp. (1879). Franklin [III]-VIII + 119 + [1] p., [2] + 152 + [2] p., [2] + 155 + [1] p. François Arago (1786-1853) francia fizikus méltató beszédei fizikusokról és matematikusokról. Festett, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
21089.

Arago, [François-Jean-Dominique] emlékbeszédei. (Carnot, Monge, Volta és Amp?re életrajza.) Francziából fordították Császár Károly és Kont Gyula.Bp. (1879). Franklin [III]-VIII + 119 + [1] p., [2] + 152 + [2] p., [2] + 155 + [1] p. François Arago (1786-1853) francia fizikus méltató beszédei fizikusokról és matematikusokról. Festett, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lap...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft