Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 511

Tőkés László: Temesvár ostroma 1989. A szerző, Tőkés László által DEDIKÁLT példány! Bp., 1990, Hungamer Kft. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21285.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
A Mindenes Gyűjtemény repertóriuma 1789-1792. Összeáll.: Tapolcainé Sáray Szabó Éva. Bp.-Tatabánya, 1979, OSZK Könyvtártudományi és Módszertani Központ - József Attila Megyei Könyvtár, 230+1 p. Kiadói műbőr-kötés. Megjelent 1500 példányban.
21286.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Heine, [Heinrich]: Itália. 1-3. köt. 1. köt.: Münchentől Genuáig. Ford. Benedek Marcell. 2. köt.: Luccai fürdőzés. Ford.: Bíró Sándor. 3. köt.: Lucca városa. Ford. Bíró Sándor. Bp., én., Dante, 115+1 p. +5 t.; 128 p.+6 t.; 88 p- + 3 t. A papírborítók rendkívül impozáns illusztrációja Jaschik Álmos (1885-1950) grafikus munkája. Egészoldalas képtáblákkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, kijáró lapokkal (1. rész: 23-26, 55-58, 71-74, 2. rész: 39-42, 3. rész: 87/88., hátsó szennylap), néhány kissé foltos lappal.
21287.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Statistik des Auswärtigen Handels des Österreichisch-Ungarischen Zollgebiets im Jahre 1906. Verfasst und Herausgegeben vom Handelsstatistischen Amte im K. K. Handelsministerium. III. Band: Hauptergebnisse. Wien, 1908, Der Kaiserlich-Königlichen Hof- und Staatsdruckerei, VI+2+85+1 p. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, bekötött papírborítókkal, régi könyvtári címkével és bélyegzésekkel, az elülső papírborítón és a címlapon kis szakadással.
21288.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
K. Papp Miklós: Itt is, ott is. Kiadja a Petőfi - Társaság. Bp.,én.,Aigner Lajos, 4+360 p. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítókkal, javított címlappal.
21289.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Aucasin és Nicolete. Ófrancia széphistória. Ford.: Tóth Árpád. Bp., 1957, Magyar Helikon, (Gyoma, Kner-ny.), 70+2 p. Kiadói félpergamen-kötés, sérült kiadói tokban. Számozott (218./300) példány. Bibliofil kiadás!
21290.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Somos Miklós: Rouault 1871-1958. DEDIKÁLT! A Művészet Kiskönyvtára LXI. Bp., 1965, Corvina. Kiadói papírkötés, az elülső borító hiányzik, a hátsó borító sérült.
21291.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
21292.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Kosztolányi Dezső: Napjaim múlása. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Kosztolányi Dezső Hátrahagyott Művei X. köt. Bp., [1947], Nyugat, 257+3 p. Kopott félvászon-kötésben.
21293.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Kurucz Gyula: Lassú visszavonulás. Elbeszélések. (Dedikált!) Bp., 1990, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. A szerző, Kurucz Gyula (1944-2015) író, műfordító által dedikált példány.
21294.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
21295.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
Kosztolányi Dezső: Az élő költő. Szemelvények műveiből, életrajza, méltatása. (Bp.), 1936, Kosztolányi Dezső Emlékbizottság (Révai-ny.), 45+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé kopott borítóval, javított gerinccel.
21296.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft