Kovács Ida (szerk.): Ment-e a könyvek által a világ elébb? 26 vers Vörösmarty Mihály születésének 200. évfordulóján. Bp., 2001, Petőfi Irodalmi Múzeum. A versek kéziratainak hasonmásával! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Vágó István: A fele sem igaz! Bp., 1984, szerzői magánkiadás. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Vágó István (1949-2023) televíziós műsorvezető, szerkesztő, politikus által DEDIKÁLT példány.
Lord Alfréd Douglas: Wilde Oszkár és én. Ford.: Kosztolányi Dezső. Bp., 1919, Kultura, 1 t.+ 233+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, a címkép kissé sérült, a címlapon régi "Egri Casino" bélyegzéssel és ceruzás bejegyzésekkel.
Vatai László: Dosztojevszkij. A szubjektív életérzés filozófiája. A Tájékozódás Könyvei 3. sz. Bp., 1944, Turul, 228+(4) p. Második kiadás. Egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopott gerinccel.
Kallós Ilona (szerk.): A jó feleség. Tankönyv fiatalasszonyok számára. Bp., 1958, Bibliotheca. A borító és a fejlécek Papp Klára, a szövegközti illusztrációk László Magda munkái. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
Kovács Sándor, Kulcsár Péter (szerk.): Szepsi Csombor Márton összes művei. Régi magyar prózai emlékek I.. Bp., 1968, Akadémiai. Megjelent 750 példányban. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró szakadással. A tételhez tartozik egy a Nemzeti Ujságban, 1923-ban megjelent, a legrégebbi magyar vers felfedezéséről írt cikk.
Szabó István: A falurendszer kialakulása Magyarországon. (X-XV. század.) Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Megjelent 700 példányban. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült papírborítóval, címlapon tollas névbejegyzéssel, majdnem mindegyik lapon ceruzás jelölésekkel és jegyzetekkel, egyébként jó állapotban.