Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 511

Kovács Ida (szerk.): Ment-e a könyvek által a világ elébb? 26 vers Vörösmarty Mihály születésének 200. évfordulóján. Bp., 2001, Petőfi Irodalmi Múzeum. A versek kéziratainak hasonmásával! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21323.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Nagy Pál: Derűben derékig. Erdélyi anekdoták. Vál. és szerk.: - - . Bp., 2002, Új Palatinus Könyvesház. Kiadói kartonált papírkötés.
21324.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
21325.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
Vágó István: A fele sem igaz! Bp., 1984, szerzői magánkiadás. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Vágó István (1949-2023) televíziós műsorvezető, szerkesztő, politikus által DEDIKÁLT példány.
21326.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Lord Alfréd Douglas: Wilde Oszkár és én. Ford.: Kosztolányi Dezső. Bp., 1919, Kultura, 1 t.+ 233+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, a címkép kissé sérült, a címlapon régi "Egri Casino" bélyegzéssel és ceruzás bejegyzésekkel.
21327.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Tersánszky J[ózsi] Jenő: Kakuk Marci ifjúsága. Fáy Dezső rajzaival. Bp., 1923, Amicus, 134 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, sérült, foltos borítóval, sérült, hiányos gerinccel, az elülső szennylapon kivágásból eredő hiánnyal, néhány kissé foltos lappal.
21328.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Vatai László: Dosztojevszkij. A szubjektív életérzés filozófiája. A Tájékozódás Könyvei 3. sz. Bp., 1944, Turul, 228+(4) p. Második kiadás. Egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopott gerinccel.
21329.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Kallós Ilona (szerk.): A jó feleség. Tankönyv fiatalasszonyok számára. Bp., 1958, Bibliotheca. A borító és a fejlécek Papp Klára, a szövegközti illusztrációk László Magda munkái. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
21330.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Makkai Sándor: Magyar nevelés, magyar műveltség. Bp., 1937, Révai, 252 p. Kiadói egészvászon-kötés.
21331.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Kovács Sándor, Kulcsár Péter (szerk.): Szepsi Csombor Márton összes művei. Régi magyar prózai emlékek I.. Bp., 1968, Akadémiai. Megjelent 750 példányban. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró szakadással. A tételhez tartozik egy a Nemzeti Ujságban, 1923-ban megjelent, a legrégebbi magyar vers felfedezéséről írt cikk.
21332.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Thienemann Tivadar: Irodalomtörténet alapfogalmak. Pécs, 1985, Pannónia Könyvek. Reprint! Megjelent 3000 példányban. Kiadói keménykötés, jó állapotban.
21333.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Szabó István: A falurendszer kialakulása Magyarországon. (X-XV. század.) Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Megjelent 700 példányban. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült papírborítóval, címlapon tollas névbejegyzéssel, majdnem mindegyik lapon ceruzás jelölésekkel és jegyzetekkel, egyébként jó állapotban.
21334.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft