Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 511

Aczél Géza: (ő)szike. Pécs, 2010, Jelenkor, kartonált papírkötés, papír védőborítóval. A szerző által dedikált.
21359.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Arany János: Toldi-trilógia. Számozott: 120/500. cca 1940, ázott, sérült papírkötés.
21360.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Zdenek Mlynar: Adalékok az újabbkori magyar történelemhez. Párizs-New Yersey, 1988. Magyar füzetek. ford Dénes Gyula. 253p.Emigráns kiadás Kiadói papírkötés
21361.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Megyeri sári: Én is voltam jávorfácska... Párizs, 1977, papírkötés, a szerző által dedikált.
21362.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Fábri Anna: Ciprus és jegenye. Sors, kaland és szerep Krúdy Gyula műveiben. A szerző, Fábri Anna (1945-) irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1978,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21363.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Gyenes Gyula: Vázlatkönyv. Gépirat, papír, 40p. Hn, é.n. k.n. Avantgard és dadaista novellák, versek gyűjteménye.
21364.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Publius Ovidius Naso: Átváltozások. (Metamorphoses.) Ford.: Devecseri Gábor. Bibliotheca Classica. Bp.,1975, Magyar Helikon, 540+2 p. Kiadó nyl-kötés, kiadó papír védőborítóban. Számozott (713./1000) példány.
21366.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Mannhart [Mannhardt], Wilhelm:  Zauberglaube und Geheimwissen in Spiegel der Jahrhunderte. [Lipcse], 1897. Verlag von H. Barsdorf (Druck von G. Reichardt, Groitzsch). 1 t. (kihajtható címkép) + [4] + 284 + [2] p. + 1 t. (kihajtható). Wilhelm Mannhardt (1831-1880) német néprajztudós monográfiája a mágikus hiedelmekről és boszorkányhitről, oldalszámozáson belül számos szövegközti és néhány egész oldalas okkult ábrával. A mű első kiadása 1896-ban jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból származik. Néhány oldalon széljegyzetek. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
21367.

Mannhart [Mannhardt], Wilhelm: Zauberglaube und Geheimwissen in Spiegel der Jahrhunderte. [Lipcse], 1897. Verlag von H. Barsdorf (Druck von G. Reichardt, Groitzsch). 1 t. (kihajtható címkép) + [4] + 284 + [2] p. + 1 t. (kihajtható). Wilhelm Mannhardt (1831-1880) német néprajztudós monográfiája a mágikus hiedelmekről és boszorkányhitről, oldalszámozáson belül számos szövegközti és néhány egész old...

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
Sulzer, Georg: Was ist Mystik? Bad Schmiedeberg-Leipzig, [1919]. Verlag und Druck von F. E: Baumann. 23 + [1] p. Georg Sulzer (1844-1929) zürichi bírósági elnök megállapításai a keresztény és buddhista misztika különbségeiről. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
21368.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Sechstes und siebentes Buch Mosis, oder die magisch-sympatische Hausschatz. Das ist Mosis magische Geisterkunst, das Geheimniss aller Geheimnisse. Glückstabelle, Schicksalsdeutungen. --  Wortgetrau nach einer alten Handschrift. Mit staunenerregenden Abbildungen. Philadelphia, [1890 körül]. [Kiadó és nyomda nélkül] 128 p. A hiányos impresszummal, a kiadói hely megjelölésével megjelent egészségügyi eljárásokat tömörítő kabbalisztikus irat enyhén hiányos címlevelén két viaszpecsét. A német piac számára fraktúr betűkkel készült kiadvány a zsidó mágia eljárásait tárgyaló okkult irat, a kiadványhoz nem készült tartalomjegyzék és tárgymutató. Néhány oldalon szövegkiemelések. Az okkult kézikönyvhöz hozzákötve a hamburgi Ackermann und Wulff nyomda által nyomott, 352 oldal terjedelmű Szentírás-szemelvénygyűjtemény, címlap nélkül. Az első előzéken számozás. Feliratozott kiadói papírkötésben.
21369.

Sechstes und siebentes Buch Mosis, oder die magisch-sympatische Hausschatz. Das ist Mosis magische Geisterkunst, das Geheimniss aller Geheimnisse. Glückstabelle, Schicksalsdeutungen. -- Wortgetrau nach einer alten Handschrift. Mit staunenerregenden Abbildungen. Philadelphia, [1890 körül]. [Kiadó és nyomda nélkül] 128 p. A hiányos impresszummal, a kiadói hely megjelölésével megjelent egészségügyi ...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Leland, Charles G[odfrey]:  The Mystic Will. A Method of developing and strenghtening the faculties of the Mind, through the awakened Will, by a simple, scientific process possible to any person of ordinary intelligence. American Edition. Chicago, (1907). The Progress Company. 119 + [7] p. Charles Godfrey Leland (1824-1903) amerikai újságíró, kalandor, néprajzkutató, az újkori boszorkánykutatás úttörője. ,,The Mystic Will" című kötetében az ön-szuggesztiós technikákon kívül méltatja még az akaraterő megerősítésének módszerét, valamint kifejti, hogy milyen szerteágazóan vethető be a megacélozott akaraterő: kapóra jön a megedzett akaraterő: olvasás, tárlatlátogatás idején, társas összejöveteleken a figyelem fókuszálása idején, nem különben a csúf beszédre való késztetés leküzdése illetve a tökéletes emlékezőképesség elnyerése érdekében. A tőrőlmetszetten haszonelvű ezoterikus gyakorlatok korábban ,,Have You a Strong Will?" (Erős-e az Ön akarata?) címmel jelent meg, 1899-ben. Az első előzéken régi tulajdonosi bélyegzés, a címoldalon és az első ív levelein foltosság. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Feliratozott, enyhén foltos kiadói vászonkötésben.
21370.

Leland, Charles G[odfrey]: The Mystic Will. A Method of developing and strenghtening the faculties of the Mind, through the awakened Will, by a simple, scientific process possible to any person of ordinary intelligence. American Edition. Chicago, (1907). The Progress Company. 119 + [7] p. Charles Godfrey Leland (1824-1903) amerikai újságíró, kalandor, néprajzkutató, az újkori boszorkánykutatás út...

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
[Bekeházi Beke Ince Kristóf (1785-1862)] Békeházi Innocent: Igaz-e hogy mindenben hátra vagyunk? Békeházi Innocent által megfejtve. Pest, 1838, Beimel József, 4+VI+323 p. Korabeli aranyozott félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, a hátsó táblán hiánnyal.
21371.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft