Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 511

Rátai János 2 műve. Mind a kettő a szerző, Rátai János Kristóf (1944-2021) író, költő, publicista, dramaturg által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány.   A szellem kalandjai. Életen innen és túl. Bp., 1988, Minerva. 1. kiadás. Kiadói papírkötés.;   A szellem kalandjai életen innen és túl. Bp., 2000, Epszilon. Kiadói papírkötés.;
21408.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Széles Klára 3 műve. Mind a 3 a szerző, Széles Klára (1936-) irodalomtörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány.   Hálás utókor? Miskolc, 2000, Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói papírkötés.;   Henszlmann Imre művészetelmélete és kritikusi gyakorlata. Irodalomtörténeti Füzetek 126. sz. MTA Irodalomtudományi Intézete. Bp., 1992., Argumentum. Kiadói papírkötés.;   A létté vált hiány. Esszék, tanulmányok mai irodalmunkról. Miskolc, 1995, Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói papírkötés.;
21409.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
Schaffer Erzsébet: Pipacsvirágok + Álmok kertje. 2000-2013, kartonált papírkötés, papír védőborítóval, mindkettő a szerző által DEDIKÁLT.
21410.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
György Péter: Néma hagyomány (2000). Szerk.: Csáki Judit, Magvető Kiadó, Bp., 347p+7. Kiadói papírkötésben. Jó állapotban.
21411.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Horányi Katalin: Tanuljunk tanulni. A szerző, Horányi Katalin (1947-) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2002, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.
21412.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Effel, Jean: Die Erziehung Adams. (Jean Effel rajzos dedikációival.) Berlin, 1956. Aufbau-Verlag (Druck: Fr. Richter, Leipzig). [4] p. + 80 t. A címoldalon Jean Effel grafikusművész angyalt ábrázoló saját kezű rajzával és dátumozott aláírásával: Jean Effel, Budapest, 5. 3. 57, a szennycímoldalon madárrajzzal kiegészített francia nyelvű, aláírt dedikációjával: ,,Pour les acualités hongroises: Jean Effel. A táblákon Jean Effel ,,Ádám naplójából című sorozatának rajzai, Ádámnak Éva teremtése előtti napjaiból. Jean Effel (1908-1982) francia karikaturista, baloldali érzelmű művész korábban számos munkái közt előzőleg La Fontaine meséihez rajzolt illusztrációkat. A vasfüggöny mögötti világ több díját elnyerő Jean Effel vidám kötete eredeti nyelven először 1954-ben jelent meg, ,,Lécole paternelle címmel, rajzaiból 1957 márciusában nyílt kiállítás Budapesten. Kötetünk dedikációja is ez alkalommal készült. (Der Roman von Adam und Eva. Vol. 2.) Kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói papírborítóban, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
21413.

Kikiáltási ár:
17 000 Ft
45,09
48,57
Leland, Charles Godfrey (Breitmann, Hans):  Have You A Strong Will? Or How to Develop Will-power, or any other Faculty or Attribute of the Mind, and Render it Habitual by the Easy Process os Self-Hypnotism.  London, 1899. George Redway (Barnicott and Pearce Printers). XXXII + 235 + [5] p. Első kiadás.  Charles Godfrey Leland (1824-1903) amerikai újságíró, kalandor, néprajzkutató, az újkori boszorkánykutatás úttörője. Élete végén írt olvasmányos kötete az emberben szunnyadó ezoterikus képességek témáját: a hipnózis, a szuggesztió, az ön-szuggesztió kérdéseit járja körül, némi kitekintéssel a paratudományok tudománytörténetére, Gassner és Paracelsus munkásságára. A címoldalon elhalványult, régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon aláhúzások.  Poss.: Ex libris A. Zipernowszky.  Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21414.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,79
42,86
Hartmann, Franz:  With The Adepts. An adventure among the Rosicrucians. (Translated from the German.)  London, 1910. William Rider & Son Ltd. (Ballantyne Press, Edinburgh). VII + [1] + 174 + [1] + 35 + [1] p. (kiadói hirdetések).  Franz Hartmann (1838-1912) német orvos, asztrológus, teozófus, okkult szerző. Madame Blavatsky mozgalomalapító egykori munkatársa, a Lotusblüten (1893-1900) és a Neue Lotusblüten (1908-1913) teozófiai folyóiratok és a Német Teozófiai Társulat (1896) alapítója, a Bhagavad Gita műfordítója, a jóga németországi népszerűsítője, számos okkult szakkönyv szerzője. Fikciós formában megfogalmazott regénye a rózsakeresztes filozófia téziseit fejti ki párbeszédes és cselekményes formában, afféle esszéregényként. A munka első kiadása 1910-ben jelent meg, példányunk az azonos évben megjelenő második, javított kiadásból való. Az első előzéken és a tartalomjegyzék oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon dátumozás.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Aranyozott gerincű, feliratozott, első kötéstábláján enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben.
21415.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,18
31,43
Balliett, L. Dow [Balliett, Sarah Joanna Dennis]:  The Day of Wisdom According to Number Vibration.  Atlantic City, 1917. Published by the Author. X + [11]-188 p.  Sarah Joanna Dennis Balliett (1847-1929) amerikai numerológus, okkult szerző, helyi előkelőség és társadalomszervező. A numerológia (azaz a számmisztika) a nevek, események mögött meghatározott és titkos hatalommal bíró számok jelentétét feltételezi; a numerológia elképzelése szerint a cselekvő és a cselekvéshez tartozó számok titkos kombinációjával, kellő alkalmazásával bizonyos események megjósolhatóak, mi több, elő is idézhetőek. A kötet áttekinti a numerológia alkalmazási területeit, a spirituális értelemben vett születési dátum és a sors, a spirituális értelemben vett születési dátum és a temperamentum közötti összefüggések feltárását, a misztikus számok alkalmazásának gyógyászati, sőt időjárás-előrejelzési [!] lehetőségeit, röviden sejteti a számmisztika fontosságát a házasságkötésekre, gyermeknemzésre és egyéb nagy tettekre alkalmas napok kijelölésében, ám nem lenne telivér amerikai munka L. Dow Balliett okkult munkája, ha a numerológia misztikus módszerét nem alkalmazná a lóversenyfogadások és tőzsdespekuláció területére is. A zeneelmélettel is érintőlegesen foglalkozó szerző numerológiai módszerével méltatja az okkult körökben fölöttébb kedvelt Richard Wagner munkásságát is. Az első előzéken, az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés és dátumozás, néhány oldalon aláhúzások és széljegyzetek.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21416.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,18
31,43
Atkinson, William Walker:  Practical Mental Influence. A Course of Lessons on Mental Vibrations, Psychic Influence, Personal Magnetism, Fascinantion, Psychic Self-Protection, etc., etc. Containing Practical Instruction, Exercises, Directions, etc., capable of being understood, mastered and demonstrated by any person of average intelligence.  Chicago, (1908). Advanced Thought Publishing Company (Nyomda nélkül). 96 p. Első kiadás.  William Walker Atkinson (1862-1932) amerikai üzletember, jogász, okkultista. A kereskedelmi és jogi világban sikeres baltimore-i ügyvéd idegösszeroppanása után, az 1890-es években csatlakozott a keleti parton népszerű ezoterikus mozgalomhoz, és annak termékeny írója és népszerűsítője lett. Angol nyelvű kötete a gondolathullámok elméletének ismertetése után a személyes magnetizmussal, lenyűgözéssel, hipnózissal és tömeghipnózissal, a távol levő személyes delejezésével és egyéb okkult gyakorlatokkal kapcsolatban ad ezoterikus tanácsokat; címoldala szerint némi elköteleződéssel akárki elsajátíthatja eljárásait. Az okkult szerző könyve végén röviden a fekete és fehér mágia módozatairól, valamint a hatások ellen való védelemről is szól. Az első előzéken és a tartalomjegyzék oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon és az utolsó nyomtatott oldalon az egykori tulajdonos dátumbejegyzése.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21417.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,18
31,43
Mason, Osgood R[ufus]:  Telepathy and the Subliminal Self. An Account of Recent Investigations regarding Hypnotism, Automatism, Dreams, Phantasms, and related Phenomena.  New York, 1897. Henry Holt and Company. 1 t. (hártyapapírral védett szellemfénykép) + VIII + 343 + [7] p. Első kiadás.  Rufus Osgood Mason (1830-1911) amerikai orvos, sebész, hipnoterapeuta angol nyelvű esetleírásai a parapszichológia határterületein. Jellemző fejezetcímek a kötetből: Lélektani kutatás: Telepátia avagy tudatátvitel * A mesmerizmus és hipnózis történeti és terápiás szempontból * Távérzékelés * Többszörös személyiség * A természetes és hipnotikus alvajárás és az álmok * Transzállapotban működő automatikus írás és rajzolás * Kristályhipnózis * Fantazmák és tünemények.  Az esetleírásokon túl egyes fejezetek alapos kultúrtörténeti áttekintéssel is büszkélkedhetnek. Az első előzéken és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
21418.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,18
31,43
21419.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft