Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 511

Reményik Sándor: Magasfeszültség. Versek 1935-1940. (Kolozsvár), 1940. Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva -ny.), 103+[5] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh szármarmincötödik kiadványa, XII. sorozatának 1. számú könyve. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
21102.

Reményik Sándor: Magasfeszültség. Versek 1935-1940. (Kolozsvár), 1940. Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva -ny.), 103+[5] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh szármarmincötödik kiadványa, XII. sorozatának 1. számú könyve." Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
21103.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
Szerb Antal: Utas és holdvilág. Magyar Regények. (Bp., 1937), Délvidéki Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete (Révai-ny.), 295+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel. Az első kiadással (Révai Testvérek) egy évben megjelent kiadás.
21104.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,84
6,29
Fekete István: Ballagó idő. Életrajzi regény. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1970, Móra. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
21105.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
21106.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
Orákulum. Napoleon jóskönyve. Budapest, [1932]. Irodalom Könyvkiadó Vállalat (Merkantil-nyomda). 48 p. Az ,,Orákulum - Napoleon jóskönyve címen megjelent szerelmi és üzleti jóskönyv előszavában kijelenti, hogy a kötetet káldeus és egyiptomi hagyományokra támaszkodva a 13. században alkotta meg egy arab csillagász, Napóleon pedig minden fontosabb döntése előtt segítségéért folyamodott. A kötet e deklarációt követően azonnal rátér a szerelmi és üzleti jóskönyv használati utasítására, majd a pontozókód szerinti - értelemszerűen inkább kedvező, mint kedvezőtlen - jósválaszok olvashatóak, táblázatos formátumban. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21107.

Orákulum. Napoleon jóskönyve. Budapest, [1932]. Irodalom Könyvkiadó Vállalat (Merkantil-nyomda). 48 p. Az ,,Orákulum - Napoleon jóskönyve" címen megjelent szerelmi és üzleti jóskönyv előszavában kijelenti, hogy a kötetet káldeus és egyiptomi hagyományokra támaszkodva a 13. században alkotta meg egy arab csillagász, Napóleon pedig minden fontosabb döntése előtt segítségéért folyamodott. A kötet e deklarációt követően azonnal rátér a szerelmi és üzleti jóskönyv használati utasítására, majd a pontozókód szerinti - értelemszerűen inkább kedvező, mint kedvezőtlen - jósválaszok olvashatóak, táblázatos formátumban. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
21109.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Pintér Jenő:  Pintér Jenő Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] I: Magyar irodalom a XX. századig. II: Magyar irodalom a XX. században. Budapest, 1928. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 389 + [1] p. + 66 t. (62 kétoldalas, 4 színes, ebből 2 feliratozott hártyapapírral védett) + 3 melléklet (2 kétoldalas, egy kétleveles hasonmás); 330 p. + 49 t. (44 kétoldalas, 4 színes, ebből egy feliratozott hártyapapírral védett) + 6 melléklet (kétleveles adattábla) + 6 térkép (5 dupla oldalas, egy kihajtható). Egyetlen kiadás. Pintér Jenő (1881-1940) akadémiai és egyetemi irodalomtörténész, a pozitivista-adatgyűjtő irodalomtörténet-írás fontos alakja. Első irodalomtörténetét 1909-ben adta ki, 1928-as munkája népszerűsítő jellegű írás, mely az írói életpályák és egyes műismertetések mellett értékes bibliográfiával is szolgál. A szerző az első kötetben az irodalomtörténeti részletek mellett szól ugyan néhány szót a nemzeti jellemről is, ám az igazi meglepetést a XX. századi kötetre tartogatja, ahol azonos terjedelemben tárgyalja a Bárd Miklós, Kozma Andor, Harsányi Zsolt, Herczeg Ferenc, Tormay Cécile által fémjelzett kormánypárti-konzervatív irodalmat, illetve a Nyugat körét (apró kitérésekkel a szocialista irodalom irányába). A mű maga ekképp a maga korában egyfajta - később elbukottnak bizonyuló - kánonépítési kísérlet is volt. Valóban értékes viszont a munka gazdag bibliográfiai része, illetve az irodalmi intézményrendszerre: az irodalmi folyóiratokra, az irodalmi társulatokra vonatkozó rész. A műben elhelyezett térképek elsősorban íróink és költőink kultuszát szolgálják: adatolják ugyanis az egyes írók, költők születési és halálozási helyét, emlékszobraik országon belül való elhelyezkedését. A szerző később, 1930-1941 között megjelentette a munka nyolckötetes változatát, elsősorban a szűkebb szakma számára. A második kötet első előzékén Ex libris. Egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21110.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
1905 Ország Világ. Szépirodalmi képes hetilap. Jubiláris almanach. Szerk.: Váradi Antal, Falk Zsigmond. Bp., Országos Irodalmi Rt. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült hiányos gerinccel.
21111.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
21112.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
21113.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,59
15,71
21114.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft