David Ogilvy: Ogilvy a reklámról. Ford.: Török András. Bp., 1992., Park. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, elülső kötéstábla belső felén és előzéklapon apró sérüléssel, máskülönben jó állapotban.
Kosztolányi Dezső: Káin. Kosztolányi Dezső novellái. Budapest, 1918. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 144 p. Első kiadás. Kosztolányi Dezső első prózakötete ,,Boszorkányos esték" címmel 1908-ban jelent meg, az 1918 őszén megjelenő ,,Káin" című munkája kilencedik a novelláskötetek között. A szövegek egy része korábban a Pesti Napló és annak irodalmi melléklete, az ,,Esztendő" periodika hasábjain is m...
Örkény, István: Floralies. Traduit du hongrois par Jean-Michel Kalmbach. [Örkény István ,,Rózsakiállítás" című regényének francia fordítása.] (Dedikált.) (Paris, 1984). Publications Orientalistes de France (Imprimer sur le presses de l'I. R. B., L'Aigle). 117 + [3] p. Első francia kiadás. A fordító által dedikált: ,,? M. Béla Kálmán, en témoignage d'amitié: Jean-Michel Kalmbach" Örkény István Rózs...
Villemain, [Abel-François]: Pindar szelleme és a lantos költészet a népek erkölcsi és vallási emelkedettségéhez való vonatkozásaiban. Ford. Csiky Gergely. Bp. 1887, MTA. 3 lev., 484 l. Kiadói vászonkötésben, gerincen kis sérüléssel . Tulajdonosi névbejegyzéssel
Szabó Dezső: Az elsodort falu II. kötet Bp., 1920, Táltos Kiadása, 279+1 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott, álbordás félbőr kötésben, kis kopással
Biró Lajos: A császár és más férfiak. Novellák Bp., 1911, Politzer. Kiadói papírkötés, sérült borító hátoldala hiányzik, laza kötéssel, néhány lap széle sérült
Halliburton, Richard: Varázscsizmában a Föld körül. Ford.: Görög Imre. Bp., [1938], Tolnai, 224 p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, foltos borítóval.