Ferenczy József: A magyar hirlapirodalom története 1780-tól 1867-ig. Bp., 1887, Lauffer Vilmos, VIII+510 p. Átkötött egészvászon-kötésben, néhány ceruzás aláhúzással. "Berzeviczy Albert könyvtárából bélyegzéssel." "Berzeviczei és kakaslomniczi Berzeviczy Albert (1853-1936) politikus, vallás és közoktatásügyi miniszter (1903-1905), történetíró, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke (1905-1936) és a...
Teleki László válogatott munkái I-II. Magyar Századok sorozat. Szerkesztette és a bevezető tanulmányt írta: Kemény G. Gábor. Bp., 1961, Szépirodalmi. Fekete-fehér képmellékletekkel. Kiadói egészvászon kötésben, gyűrött, szakadt papír védőborítóval. Megjelent 2300 példányban.
József Attila összes versei és műfordításai. Sajtó alá rendezte: Bálint György. Pérely Imre rajzaival. Bp., [1940], Cserépfalvi,(Pápai Ernő-Nagy Sándor-ny.), 544 p. Kiadói aranyozott kék egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Fodor József összes versei (1922-1942.) A szerző, Fodor József (1898-1973) költő, író, újságíró, műfordító által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp., (1942), Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítóval és foltos lapokkal, kissé sérült gerinccel.
Babiczky Béla: Könyvtári feldolgozó munka II. rész -Osztályozás és szakkatalógus-szerkesztés A Tanítóképző Intézet II. évfolyama számára (népművelő-könyvtáros-szak) : Bp., 1973. Tankönyvkiadó. Sérült papírkötésben