3 000 Ft
A Jókai-jubileum és a nemzeti díszkiadás története. Az előfizetők névsorával és a száz kötet részletes tartalomjegyzékével, valamint Jókai összes írásainak bibliographiájával. Budapest, 1898. Révai Testvérek (Franklin-Társulat ny.) [4] + 251 + [1] p. Jókai Mór írói működésének félszázados jubileuma alkalmából született meg az a gondolat, hogy a nemzet elbeszélője írói pályája díszművek kiadásával ünnepelhető meg igazán. Az 1843-ban indult írói pálya megkoronázásaként a Révai Testvérek Kiadó 1894-1898 között adta ki Jókai életművét, e Nemzeti díszkiadásként is ismert sorozat záró, 100. kötete pedig a díszkiadás történetét beszéli el, előfizetői névsorokkal, illetve Jókai Mór néhány önéletrajzi elbeszélésével kiegészítve. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. (Jókai Mór összes művei - Nemzeti kiadás. C. kötet.) Szüry 2238. Tezla 1539. Aranyozott gerincű, festett kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.