1 400 Ft
3,63 EUR, 4,00 USD
Bodnár Zsigmond: A Csokonai vita. - A cseh-német egyezkedés alkalmából. - Mi a nemzeti érzés? - Mi a bölcsészet? - A házasság társadalmi védelme. - A nemi perverzitás. Budapest, 1904. Eggenberger - Hoffmann Alfréd (,,Pátria" Rt. ny.) 98 p. Egyetlen kiadás. Bodnár Zsigmond (1839-1907) irodalomtörténész tanulmányai a realizmus és az idealizmus mint kultúraalakító tényező hatásait vizsgálja az irodalomban, az etikában, sőt a dualizmus nemzetiségi viszonyaiban. Számos, meglepően baljós részlettel a konzervatív oldalról. Aranyozott, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.