21156.
471. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Egyéb ritkaságok
3 200 Ft
8,29 EUR, 9,14 USD
Kálmán, Vera: Csárdás. Der Tanz meines Lebens. (Dedikált.) (München, 1986). Universitas Verlag (Druck: Jos. C. Huber, Diessen). 230 + [2] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). ElsÅ‘ német kiadás. Dedikált: ,,Dr. Horváth István Nagy követ úr, aranyos magyar ember! Köszönöm, hogy itt volt a film Kálmán bemutató. Szeretettel: Vera Kálmán. Hamburg, 3. 4. 86". A jómódú oroszországi zsidó családba született Marija Mendelsons (1907-1999) családjával együtt a szovjet fordulat után Nyugatra költözött. A szÃnésznÅ‘ itt ismerte meg férjét, Kálmán Imrét, a magyar operett ünnepelt szerzÅ‘jét. Önéletrajzi könyvében a nemzetközi operettvilág számos részletérÅ‘l is beszámol. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerzÅ‘ 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-tÅ‘l az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, szÃnes, illusztrált kiadói védÅ‘borÃtóban. Jó példány.