2 400 Ft
6,22 EUR, 6,86 USD
Kemmerich, Max: Das Weltbild des Mystikers. Leipzig-Wien-New York, 1926. Stein-Verlag (Gedruckt bei Vernay AG.) 374 + [2] p. Első kiadás. Maximilian Kemmerich (1876-1932) német kultúr- és művészettörténész. Tudományos munkássága mellett írt a világ első illusztrált fantasztikus folyóiratának, a horrorisztikus és fantasztikus elbeszéléseket közlő ,,Der Orhideengarten" című ponyvamagazinnak, illetve az 1920-as években nagy feltűnést keltettek ezoterikus-parapszichológiai értekezései. Az első előzéken Ex libris. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.