2 400 Ft
6,22 EUR, 6,86 USD
Lovell, Arthur: Ars Vivendi, or The Secret of Acquiring Mental and Bodily Vigour. Third Edition. London, 1900. Nichols and Company (Printed by Robert Stockwell). 93 + [5] p. Arthur Lovell természetgyógyász és ezoterikus szerző értekezése a testi-lelki jólét elnyerésének módszereiről. A korabeli természettudományos kísérletezést a lélektan új területeire áthelyező szerző a hidroterápia rendkívül népszerű módszereinek kivonatos ismertetése után az érzelmek szerepét kutatja a lelki egészség egészében. A munka első kiadása 1895-ben jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból való. A címoldalon a tulajdonostól, Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművésztől származó korabeli dátumozás, néhány oldalon aláhúzások. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.