4 800 Ft
12,44 EUR, 13,71 USD
Mannhart [Mannhardt], Wilhelm: Zauberglaube und Geheimwissen in Spiegel der Jahrhunderte. [Lipcse], 1897. Verlag von H. Barsdorf (Druck von G. Reichardt, Groitzsch). 1 t. (kihajtható címkép) + [4] + 284 + [2] p. + 1 t. (kihajtható). Wilhelm Mannhardt (1831-1880) német néprajztudós monográfiája a mágikus hiedelmekről és boszorkányhitről, oldalszámozáson belül számos szövegközti és néhány egész oldalas okkult ábrával. A mű első kiadása 1896-ban jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból származik. Néhány oldalon széljegyzetek. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.