3 000 Ft
Szabó István: A falurendszer kialakulása Magyarországon. (X-XV. század.) Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Megjelent 700 példányban. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült papírborítóval, címlapon tollas névbejegyzéssel, majdnem mindegyik lapon ceruzás jelölésekkel és jegyzetekkel, egyébként jó állapotban.