Lajos Parti Nagy. [Angol nyelvű szerzőismertető.] (Dedikált.) (Budapest, 2007. Hungarian Book Foundation Translation Fund [ny. n.] [8] p. Dedikált: ,,Németh Andornak: Parti Nagy Lajos. 2011. 06. 02". Parti Nagy Lajos rövid pályaképét és három regényének méltatását Németh Zoltán írta, a szöveget T. Wilkinson fordította angolra. Oldalszámozáson belül néhány színes illusztrációval, a belső borítókon ...
Révész Béla: Esztergomi lélek. A szerző, Révész Béla által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Rudnay Gyula 9 illusztrációjával. Bp.,(1934.), Dante. Kiadói papírkötés.
Fóthy János: Csillagok útja. A szerző, Fóthy János (1893-1979) író, újságíró, művészeti kritikus, költő, műfordító által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp.,(1938),Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé kopott borítóval.
Bodnár Zsigmond: A Csokonai vita. - A cseh-német egyezkedés alkalmából. - Mi a nemzeti érzés? - Mi a bölcsészet? - A házasság társadalmi védelme. - A nemi perverzitás. Budapest, 1904. Eggenberger - Hoffmann Alfréd (,,Pátria" Rt. ny.) 98 p. Egyetlen kiadás. Bodnár Zsigmond (1839-1907) irodalomtörténész tanulmányai a realizmus és az idealizmus mint kultúraalakító tényező hatásait vizsgálja az irodal...
Index alter libros Bibliothecae Hungaricae Széchényiano-regnicolaris supplemento II., comprehensos in scientiarum ordines. Pest, 1807, Trattner. Modern műbőr kötésben, jó állapotban, több lap foltos.
Vas István: Teremtett világ. Válogatott versek. Vál. és a bevezetőt írta: Juhász Ferenc. Bp., 1956., Magvető,389 p. Első kiadás! A borítón Csillag Vera illusztrációjával. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón szakadásokkal. Megjelent 2650 példányban. A szerző, Vas István (1910-1991) költő által Szász Imre írónak DEDIKÁLT
Földi János, 2 mű egy kötetben: Földi János költeményei. Kiadta és bevezette: Dr. Mixich Lajos. + Földi János magyar grammatikája. Közzéteszi: Gulyás Károly. Régi Magyar Könyvtár 25. és 28. Bp., 1910-1912, Franklin-Társulat, 238+(2) p.; 303+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, a borítón némi kopással.
Beke György: Magyar gondok Erdélyben. Egyéni feljegyzések közös gondokról. (Dedikált.) Budapest, 1990. Magvető Könyvkiadó (Múzsák Közművelődési Kiadó Nyomdaüzem). 194 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Hauer Ervinnek, aki elvezetett minket Lendvára, baráti szeretettel Beke György. 1990. okt. 8." Fűzve, hátsó borítófedelén az író fényképével illusztrált kiadói borítóban.
Vámos Miklós: A New York-Budapest metró. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1993). Ab Ovo Könyvkiadó (Dunaújvárosi Nyomda). 350 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gábor Zsuzsának szívesen: Vámos Miklós - [19]93. könyvhét". Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Balázs Béla: Az én utam. Összegyüjtött versek. (Budapest), 1945. Athenaeum (ny.) [4] + 278 p. Első kiadás. Tezla 455. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Részben felvágatlan, jó példány.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.