https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 511

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Mányoki Endre (szerk.): Veszprém. Antológia 1981. Veszprém Megyei Tanács Művelődési Osztálya. Kiadói papírkötés, képekkel illusztrált, enyhén kopott állapotban.
1
21504.

Mányoki Endre (szerk.): Veszprém. Antológia 1981. Veszprém Megyei Tanács Művelődési Osztálya. Kiadói papírkötés, képekkel illusztrált, enyhén kopott állapotban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
100 Ft
0,26
EUR
,
0,29
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Széchenyi István: A magyar közlekedési ügyről. Tudománytár füzetek. Bp., 1987, Könyvértékesítő Vállalat. Térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
1
21505.

Széchenyi István: A magyar közlekedési ügyről. Tudománytár füzetek. Bp., 1987, Könyvértékesítő Vállalat. Térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
EUR
,
5,71
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Babits Mihály: A gólyakalifa. N. N. Helikon Kiskönyvtár. Budapest, 1964, Magyar Helikon, Kiadói egészbőr kötés. Számozott példány. 911/1600
1
21506.

Babits Mihály: A gólyakalifa. N. N. Helikon Kiskönyvtár. Budapest, 1964, Magyar Helikon, Kiadói egészbőr kötés. Számozott példány. 911/1600

 
Eladva
Kikiáltási ár:
100 Ft
0,26
EUR
,
0,29
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Charteris, Leslie: The Saint Steps In. New York, Fiction Publishing. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt, kopottas állapotban.
1
21507.

Charteris, Leslie: The Saint Steps In. New York, Fiction Publishing. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt, kopottas állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
EUR
,
4,57
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Brunton, Paul:  A felsőbbrendű én. (The Quest of the Overself). Fordította Gál Andor.  Budapest, (1942). Rózsavölgyi és Társa (Athenaeum ny.) 296 p.  Paul Brunton (1898-1981) brit újságíró, világutazó, teozófus. A spirituális eszmélkedéshez, belső békéhez útmutatást adó kötete eredeti nyelven 1937-ben, magyarul először 1941-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik.  Aranyozott, gerincén alul enyhén kopott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
21508.

Brunton, Paul: A felsőbbrendű én. (The Quest of the Overself). Fordította Gál Andor. Budapest, (1942). Rózsavölgyi és Társa (Athenaeum ny.) 296 p. Paul Brunton (1898-1981) brit újságíró, világutazó, teozófus. A spirituális eszmélkedéshez, belső békéhez útmutatást adó kötete eredeti nyelven 1937-ben, magyarul először 1941-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik. Aranyozott, ger...

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
EUR
,
5,14
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Kisfaludy Károly:  Kisfaludy Károly összes művei négy kötetben. Életrajzzal bevezette Horváth Cyrill. Első-negyedik kötet. [Teljes mű két kötetbe kötve.]  Budapest, [1899]. Magyar Könyvkiadó Intézet (Gönczi József ny., Szeged). 668 + IV p.; 674 + II p.  A négykötetes mű törzsanyaga Kisfaludy Károly drámaírói életművét közli, a drámatöredékeket és drámafordítását is beleértve. A drámák előtt Kisfaludy költői termése, utána prózaírói és értekező munkássága, végül (részben német nyelvű) levelezése. A második kötet egy levelén kisebb szakadás.  Egységes, aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, az első kötet gerincén alul apró hiánnyal, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
1
21509.

Kisfaludy Károly: Kisfaludy Károly összes művei négy kötetben. Életrajzzal bevezette Horváth Cyrill. Első-negyedik kötet. [Teljes mű két kötetbe kötve.] Budapest, [1899]. Magyar Könyvkiadó Intézet (Gönczi József ny., Szeged). 668 + IV p.; 674 + II p. A négykötetes mű törzsanyaga Kisfaludy Károly drámaírói életművét közli, a drámatöredékeket és drámafordítását is beleértve. A drámák előtt Kisfal...

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Sulica Szilárd  Tudomány és szeretet. A Kolozsvári Egyetem Román Irodalomtörténeti Tanszékének feladatairól.  Kolozsvár, 1942. (Szerző - Minerva Rt. ny.) 16 p. Egyetlen kiadás.  Dedikált: ,,Trocsányi Zoltánkámnak az ősgyakornoki igaz szeretettel. Kolozsvár, 1942. VI. 13. Szuli."  Prov.: Trócsányi Zoltán. [Trócsányi Zoltán (1886-1971) nyelvész, irodalomtörténész, az Országos Széchényi Könyvtár főkönyvtárnoka, a Magyar Könyvszemle szerkesztője.]  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
1
21510.

Sulica Szilárd Tudomány és szeretet. A Kolozsvári Egyetem Román Irodalomtörténeti Tanszékének feladatairól. Kolozsvár, 1942. (Szerző - Minerva Rt. ny.) 16 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Trocsányi Zoltánkámnak az ősgyakornoki igaz szeretettel. Kolozsvár, 1942. VI. 13. Szuli." Prov.: Trócsányi Zoltán. [Trócsányi Zoltán (1886-1971) nyelvész, irodalomtörténész, az Országos Széchényi Könyvtár főkö...

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
EUR
,
5,14
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Tersánszky Józsi Jenő:  Kísérletek, ifjuság. Elbeszélések.  Budapesten, 1918. Nyugat (Pallas Rt. ny.) 158 + [2] p. Első kiadás.  A szerző negyedik kötete, egyben második novelláskötete. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés.  Tezla 3683.  Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
1
21511.

Tersánszky Józsi Jenő: Kísérletek, ifjuság. Elbeszélések. Budapesten, 1918. Nyugat (Pallas Rt. ny.) 158 + [2] p. Első kiadás. A szerző negyedik kötete, egyben második novelláskötete. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Tezla 3683. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Giovanni Bocaccio: Trattatello in laude di Dante, azaz Dante dicsérete. Dante Alighieri első olasz életrajza. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Kaposy József. Monumenta Literarum I. sorozat 4. sz. Gyoma, 1921, Kner Izidor, 34+(2) p. Kozma Lajos fametszetű könyvdíszeivel. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti (ázott) papírborító felhasználásával. Megjelent 600 példányban.
1
21512.

Giovanni Bocaccio: Trattatello in laude di Dante, azaz Dante dicsérete. Dante Alighieri első olasz életrajza. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Kaposy József. Monumenta Literarum I. sorozat 4. sz. Gyoma, 1921, Kner Izidor, 34+(2) p. Kozma Lajos fametszetű könyvdíszeivel. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti (ázott) papírborító felhasználásával. Megjelent 600 példányban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Illyés Gyula: Három öreg. Illyés Gyula verse. [Budapest], (1931. Szerző - Hungária Hirlapnyomda). 44 + [4] p. Első kiadás. Kolofon: ,,Ezt a könyvet a Hungária Hirlapnyomda Rt. nyomta 512 példányban, nordisch antiqua betűkkel, diósgyőri famentes papírra 1931. december havában. A könyv rajzai és tipográfiai beosztása Fáy Dezső munkája." Tezla 1432. Fűzve, Fáy Dezső rajzával illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
1
21513.

Illyés Gyula: Három öreg. Illyés Gyula verse. [Budapest], (1931. Szerző - Hungária Hirlapnyomda). 44 + [4] p. Első kiadás. Kolofon: ,,Ezt a könyvet a Hungária Hirlapnyomda Rt. nyomta 512 példányban, nordisch antiqua betűkkel, diósgyőri famentes papírra 1931. december havában. A könyv rajzai és tipográfiai beosztása Fáy Dezső munkája." Tezla 1432. Fűzve, Fáy Dezső rajzával illusztrált kiadói borító...

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
1
 
[Arouet, François-Marie] Voltaire: Kandidusz, vagy Minden jól van ezen a világon. Fordította és bevezetéssel ellátta: Győri Péter. Budapest, 1907. Népszava Könyvkereskedés [ny. n.] 135 + [1] p. A Győri Péter-féle fordítás egyetlen kiadása. Voltaire leghíresebb szatírája 1759-ben látott napvilágot. Az első magyar fordítás a fordító feltüntetése nélkül ,,Kándid vagy A' leg-jobbik világ" címmel 1793-ban jelent meg Bécsben. A tekintélyellenes mű magyarországi nyomására jóval később, csak 1907-ben került sor, ám ebben az évben egyszerre két új fordításban is megjelent a mű. Egyfelől a konzervatívnak számító, Gyulai Pál által szerkesztett Olcsó Könyvtár sorozatban, Langler Ignác fordításában, illetve a Népszava kiadásában. Példányunk ez utóbbi kiadásból származik. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen feliratcímkével. Jó példány.
1
21514.

[Arouet, François-Marie] Voltaire: Kandidusz, vagy Minden jól van ezen a világon. Fordította és bevezetéssel ellátta: Győri Péter. Budapest, 1907. Népszava Könyvkereskedés [ny. n.] 135 + [1] p. A Győri Péter-féle fordítás egyetlen kiadása. Voltaire leghíresebb szatírája 1759-ben látott napvilágot. Az első magyar fordítás a fordító feltüntetése nélkül ,,Kándid vagy A' leg-jobbik világ" címmel 1793-...

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Totis Béla:  Törvény, erkölcs, anyaság.  (Budapest), [1933]. Álláspont (Világosság ny.) 111 + [1] p.  Totis Béla ismert szociáldemokrata nőgyógyász, felvilágosító könyvek szerzője kötetünkben a születésszabályozás gondolatának történetét ismerteti, illetve a születéssel kapcsolatos állami, törvényi szabályozást ismerteti - nemzetközi kitekintéssel. Így megtudható például a munkából, hogy a viktoriánus Angliában a születésszabályozás a módosabb rétegek gyakorlata volt, a munkásosztály korlátlan szaporodása állami aggodalmat idézett elő. A kötet később ismerteti az egyedülálló szovjet abortuszjogot, illetve a nem kevésbé egyedülálló állami születésirányítás technikáját és propagandáját Németországban. Az állami születésszabályozás témájához kapcsolódóan az eugenetika témáját is boncolja.  Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
1
21515.

Totis Béla: Törvény, erkölcs, anyaság. (Budapest), [1933]. Álláspont (Világosság ny.) 111 + [1] p. Totis Béla ismert szociáldemokrata nőgyógyász, felvilágosító könyvek szerzője kötetünkben a születésszabályozás gondolatának történetét ismerteti, illetve a születéssel kapcsolatos állami, törvényi szabályozást ismerteti - nemzetközi kitekintéssel. Így megtudható például a munkából, hogy a viktori...

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
1
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz