Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 511

Tersánszky J. Jenő: Kakuk Marci. Bp., 1966, Magvető. Bővített teljes kiadás! Megjelent 3000 példányban. Kiadói egészbőr kötés, jó állapotban.
21140.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Széchenyi István: A kelet népe. Pozsony, 1841, Wigand Károly. 2. kiadás. 326 p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben apró sérüléssel, a címlapon javítással, korabeli és későbbi tulajdonosi bejegyzésekkel. Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó munkája. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta emiatt mentorát. Kettejük vitája egészen 1848-ig tartott.
21141.

Széchenyi István: A kelet népe. Pozsony, 1841, Wigand Károly. 2. kiadás. 326 p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben apró sérüléssel, a címlapon javítással, korabeli és későbbi tulajdonosi bejegyzésekkel. Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó munkája. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett...

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

21142.

Jean Effel: Breves rencontres. (Számozott példány, Jean Effel aláírt, számozott színes kőnyomatával) Paris, (1974). Éditions Cercle d'Art (Sur le presses de Grafiche Editoriali Amrbosiane a Milan). 223 + [1] p. Első francia kiadás. Összesen 175 számozott példányban készült művészeti album, az egyetemes művészettörténet jeles festményeinek, szobrászati alkotásainak reprodukciójával a milói Vénusztó...

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
49,22
54,29

Monumenta Literarum. I. sorozat: 1-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. (Teljes!) Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor.    Monumenta Literarum. I. sorozat: 1-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. (Teljes!) A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor. I. sorozat: 1. Canticum canticorum az az bölcs Salamon király által szerzett Énekek éneke... , 2. Apuleius, [Madaurensis Lucius Platonicus]: Amor és Psyche. Miletosi mese. , 3. Aucasin és Nicolete. Ófrancia széphistória. , 4. Bocaccio, Giovanni: Trattatello in laude di Dante, az az Dante dicsérete. , 5. Gyergyai Albert: Egy Árgírus nevű királyfiról és egy tündér szűzleányról való széphistória... , 6. Az híres neves varázsló és garaboncás D. Faustus János históriája... , 7. Milton, John: Kisebb költemények. , 8. Moliére, [Jean Baptise Poquelin]: A mucsai széplelkek. , 9. Coleridge, Samuel Taylor: Ének a vén tengerészről. , 10. Stifter, Adalbert: A pusztai falu. , 11. Vörösmarty Mihály: Cserhalom. , 12. Tolsztoj, [Lev Nikolaevics] Leó: A két zarándok. II. sorozat: 1. [Lukianos, Samosata]: Alethes istoria azaz igaz história egy csodálatos utazásról a Holdban..., 2. [Kalidasa] Kálidásza: A király és a bajadér. Málaviká és Agnimitra. , 3. Hartmann von Aue régi német leventének híres-nevezetes versezete a szegény Henrik daliás, dús ifjú lovag... , 4. [Joannes Damascenus] Damascenus János: Az Szent Barlám és Szent Jozafát királfi életéről való igön szép legenda... , 5. Machiavelli, Niccoló: A maszlagról való vidám színjáték vagyis Mandragora... , 6. Montaigne, Michel [Eyquem] de: Essai... , 7. Cervantes Saavedra, Miguel de: A nemes, istenfélő és szépséges bolognai kisasszony... , 8. Zrínyi Miklós, gróf: Egy vadásznak keserves panaszkodása Viola kegyetlenségéről... , 9. Goethe, [Johann Wolfgang]: Novella. , 10. Poe, Edgar Allan: Az arckép. - A fekete macska. Két novella. , 11. Balzac, Honoré de: Jézus Krisztus Flandriában. , 12. Browing, Robert: Amerre Pippa jár. Dráma. Kiadói, félvászon-mappákban, a füzetek körülvágatlan szép állapotban. A füzetek merített papírból készült, különböző színű, papírborítókban. A magyar könyvművészet kiemelkedő alkotása. A tipográfiai elrendezés Kner Imre munkája
21143.

Monumenta Literarum. I. sorozat: 1-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. (Teljes!) Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor. Monumenta Literarum. I. sorozat: 1-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. (Teljes!) A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá ren...

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
93,26
102,86

21144.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Ingalese, Richard:  The History and Power of Mind. New York City, (1903). The Occult Book Concern Publishers (Watkins Press). 1 t. (hártyapapírral védett címképen a szerző portréja) + 284 + XXIV + [2] p. Richard Ingalese (1863-1934) amerikai okkult szerző. Kötetében 1900-1902 közötti előadásaiból válogat. A szerző az előszóban kijelenti, hogy kötetét nem szánta a tételes vallások híveinek, úgyszintén nem szánta az elkötelezett materialisták számára, ám az érdeklődő nagyközönség számára érdekes beszámolót nyújthat, akár a pszichés, pszichikus jelenségek, akár a mélyebb okkult elméletek iránt érdeklődik a reménybeli olvasó. Jellemző fejezetcímek: Az okkultizmus múltja, jelene és jövője. Az önkontroll művészete. Az újra megtestesülés törvénye. A gondolathullámok színei. Meditáció és koncentráció. Hipnózis és hogyan védekezzünk ellene. Nagyobb okkult és spirituális erők és a velük való bánásmód. A betegségek oka és gyógyítása. A munka először 1902-ben jelent meg, példányunk a második lenyomatból származik. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon széljegyzetek, aláhúzások. Példányunk első előzékének fűzése meglazult. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Aranyozott, enyhén sérült, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan példány.
21145.

Ingalese, Richard: The History and Power of Mind. New York City, (1903). The Occult Book Concern Publishers (Watkins Press). 1 t. (hártyapapírral védett címképen a szerző portréja) + 284 + XXIV + [2] p. Richard Ingalese (1863-1934) amerikai okkult szerző. Kötetében 1900-1902 közötti előadásaiból válogat. A szerző az előszóban kijelenti, hogy kötetét nem szánta a tételes vallások híveinek, úgyszin...

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00

[Scheible, Johann]:  The Sixth and Seventh Books of Moses: Moses' Magical Spirit-Art. Translated from the Ancient Hebrew; Translated by Rabbi Chaleb, from the Weimar Bible. - Formulas of the Magical Kabala; or, the Magical Art of the Sixth and Seventh Books of Moses, together with an Extract from the genuine and true Clavicula of Solomon The King of Israel. [Chicago, 1906 körül. DeLaurence Co.] [5]-64 p.; 128 p. Az impresszum nélkül megjelenő művek szerzője Johann Scheible (1809-1866) ulmi német szerkesztő, antikvárius, népkönyvek és mágikus-okkult ponyvakiadványok kiadója. Szenzációsnak ígérkező művét eredeti nyelven 1849-ben tette közzé, a Faust-mondákat, a Szibilla- és Nostradamus-jóslatokat is közrebocsátó népkönyvsorozatban. Oldalszámozáson belül okkult ábrákkal gazdagon illusztrált kötet. Példányunkból a címlevél és az azt követő levél hiányzik. Az első nyomtatott oldalon és az első fedőborítón régi tulajdonosi bélyegzés. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Fűzve, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban.
21146.

[Scheible, Johann]: The Sixth and Seventh Books of Moses: Moses' Magical Spirit-Art. Translated from the Ancient Hebrew; Translated by Rabbi Chaleb, from the Weimar Bible. - Formulas of the Magical Kabala; or, the Magical Art of the Sixth and Seventh Books of Moses, together with an Extract from the genuine and true Clavicula of Solomon The King of Israel. [Chicago, 1906 körül. DeLaurence Co.] [5...

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00

Atkinson, William Walker:  Practical Psychomancy and Crystal Gazing. A Course of Lessons on the Psychic Phenomena of Distant Sensing, Clairvoyance, Psychometry, Crystal Gazing etc. Containing Practical Instruction, Exercises, Directions, etc., capable of being understood, mastered and demonstrated by any person of average intelligence. Chicago, (1908). Advanced Thought Publishing Company (Nyomda nélkül). 93 + [3] p. Első kiadás. William Walker Atkinson (1862-1932) amerikai üzletember, jogász, okkultista. A kereskedelmi és jogi világban sikeres baltimore-i ügyvéd idegösszeroppanása után, az 1890-es években csatlakozott a keleti parton népszerű ezoterikus mozgalomhoz, és annak termékeny írója és népszerűsítője lett. Ebben a kötetében a kristálytudományról és az érzéken túli érzékelés technikáiról értekezik. A címlapon és a tartalomjegyzék oldalán régi tulajdonosi bélyegzés és dátumbejegyzés, a hátsó előzéken kereskedői könyvjegy. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21147.

Atkinson, William Walker: Practical Psychomancy and Crystal Gazing. A Course of Lessons on the Psychic Phenomena of Distant Sensing, Clairvoyance, Psychometry, Crystal Gazing etc. Containing Practical Instruction, Exercises, Directions, etc., capable of being understood, mastered and demonstrated by any person of average intelligence. Chicago, (1908). Advanced Thought Publishing Company (Nyomda n...

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00

Sinnett, A[lfrred] P[ercy]:  The Growth of the Soul. A Sequel to ,,Esoteric Buddhism". Second, Enlarged Edition. London-Benares, 1905. The Theosophical Publishing Society (William Byles and Sons, London-Bradford). 1 t. (színes, kihajtható címkép) + XV + [1] + 483 + [1] p. Alfred Percy Sinnett (1840-1921) brit író, okkultista, teozófus. A spiritualizmussal 1875-től került kapcsolatba, Helena Blavatsky művei két évvel később kezdte olvasni, Indiába költözése után személyesen is megismerkedett a teozófusok fő elméletírójával. Saját beszámolója szerint indiai tartózkozása alatt számos üzenetet kapott földöntúli mesterektől, melyek leiratát később közzé is tette. Publikáló szerzőként és szónokként gyorsan emelkedett a mozgalom ranglétráján, kiadásunk idején már a Teozófiai Társulat alelnöke volt. Okkult kötetéből a szellemi megvilágosodás valódi titkai leshetőek el, valamint megtudható az is, hogy az emberiség előző inkarnációja nem egyebütt, mint a Mars bolygón volt honos. A munka első kiadása 1896-ban jelent meg. Oldalszámozáson belül néhány ábrával. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés és dátumbejegyzés. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21148.

Sinnett, A[lfrred] P[ercy]: The Growth of the Soul. A Sequel to ,,Esoteric Buddhism". Second, Enlarged Edition. London-Benares, 1905. The Theosophical Publishing Society (William Byles and Sons, London-Bradford). 1 t. (színes, kihajtható címkép) + XV + [1] + 483 + [1] p. Alfred Percy Sinnett (1840-1921) brit író, okkultista, teozófus. A spiritualizmussal 1875-től került kapcsolatba, Helena Blavat...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Blavatsky, Helena Petrovna - Hillard, Katharine (szerk.):  The Secret Doctrine. A Synthesis of Science, Religion and Philosophy. In Two Parts: Part I: Cosmogenesis. Part II: Antrophogenesis. An Abridgement by Katherine Hillard. [Curuppumullage Jinarajadasa ceyloni jógi által aláírt példány.] New York, (1907). The Quarterly Book Department. 584 + [2] p. Első rövidített kiadás. A tartalomjegyzék utolsó oldalán Curuppumullage Jinarajadasa (1875-1853) ceyloni jógi, teozófus, a Teozófiai Társaság negyedik elnökének saját kezű aláírása. Kötetünk Madame Blavatsky (1831-1891) orosz teozófus, írónő, a nemzetközi Teozófiai Társaság alapítójának fő műve. Az okkult teozófia tanítását tömörítő ,,The Secret Doctrine" című kötet először 1888-ban jelent meg. A nagy képzelőerővel megírt Blavatsky-opusz kozmikus származásúnak tartja az emberiséget, rávilágít az emberiség új és új megtestesüléseinek rendjére, tisztázza a teozófia viszonyát a hagyományos vallásokhoz, és kitűzi a magasabb szellemi tudással való bírás, a teozófia végső célját, mely nem más, mint szinkronba hozni a vallásokat, a filozófiákat és a tudományt. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti teozófiai ábrával. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, néhány lapszélen apró, halvány foltosság. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21149.

Blavatsky, Helena Petrovna - Hillard, Katharine (szerk.): The Secret Doctrine. A Synthesis of Science, Religion and Philosophy. In Two Parts: Part I: Cosmogenesis. Part II: Antrophogenesis. An Abridgement by Katherine Hillard. [Curuppumullage Jinarajadasa ceyloni jógi által aláírt példány.] New York, (1907). The Quarterly Book Department. 584 + [2] p. Első rövidített kiadás. A tartalomjegyzék uto...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Mannhart [Mannhardt], Wilhelm:  Zauberglaube und Geheimwissen. Mit 44 seltenden Abbildungen. [Bécs], Wien, 1936. A. Amonesta-Verlag (Druck: ,,Astoria'', Wien). 1 t. (kihajtható címkép) + [4] + 284 + [2] p. + 1 t. (kihajtható). Wilhelm Mannhart (1831-1880) német néprajztudós áttekintése a régmúlt mágikus praktikáiról, a szellemidézéstől az asztrológiáig, a boszorkányhittől a fekete és fehér mágiáig. Az eredeti 1896-ban megjelent első kiadás címlapkiadása. A Berlinben (Verlag Hermann Barsdorf) megjelent eredeti kiadás krúdában álló, megmaradt íveit szerezte meg a bécsi Amonesta-Verlag, amely az új kiadást másik címlappal és hátsó fedőborítóján tartalomjegyzékkel ellátva adta ki. Gót betűs szövegoldalakkal, oldalszámozáson belül 15 egész oldalas és 27 szövegközti illusztrációval. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, eredeti, illusztrált kiadói védőborítóban, a védőborítón apró pótlások. Jó példány, ritka könyv.
21150.

Mannhart [Mannhardt], Wilhelm: Zauberglaube und Geheimwissen. Mit 44 seltenden Abbildungen. [Bécs], Wien, 1936. A. Amonesta-Verlag (Druck: ,,Astoria'', Wien). 1 t. (kihajtható címkép) + [4] + 284 + [2] p. + 1 t. (kihajtható). Wilhelm Mannhart (1831-1880) német néprajztudós áttekintése a régmúlt mágikus praktikáiról, a szellemidézéstől az asztrológiáig, a boszorkányhittől a fekete és fehér mágiáig...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Glahn, A. Frank:  Die begriffene Astrologie. Allgemeinverständliches vollständiges Handbuch der Geburtsastrologie ohne Rechenarbeit nach Tabellen. Mit Sterntafeln nach Graden von 1800-1931. Memmingen, 1933. Uranus-Verlag 231 + [1] + 62 p. + 1 melléklet (24 oldalas) A. Frank Glahn (1865-1941) német okkult szerző. Legnevezetesebb műve az 1920-ban kiadott ,,Das Deutsche Tarot Buch" című munka volt, a kötethez mellékelt, német igényekre átdolgozott tarot kártyacsomag a nyelvterület jóskártyái között az 1980-as évekig meghatározónak számított. Jelen munkájában az alkalmazott okkultizmus egy másik ágának, az asztrológiának tudásanyagát rendszerezi, oldalszámozáson belül gazdag asztrológiai illusztrációs anyaggal. A munka melléklete a huszonnégy kétszínnyomású asztrológiai ábrát közlő ,,Horoskop-Beispiele zu Die begriffende Astrologie" című kiadvány. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés nyomai. Poss.: Takách Á. Harold egyetemi tanár. Aranyozott korabeli egészvászon kötésben, az illusztrált első borító az első kötéstáblán. Körülvágatlan, jó példány.
21151.

Glahn, A. Frank: Die begriffene Astrologie. Allgemeinverständliches vollständiges Handbuch der Geburtsastrologie ohne Rechenarbeit nach Tabellen. Mit Sterntafeln nach Graden von 1800-1931. Memmingen, 1933. Uranus-Verlag 231 + [1] + 62 p. + 1 melléklet (24 oldalas) A. Frank Glahn (1865-1941) német okkult szerző. Legnevezetesebb műve az 1920-ban kiadott ,,Das Deutsche Tarot Buch" című munka volt, a...

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft