20245.
471. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Építészet, művészet
1 800 Ft
4,66 EUR, 5,14 USD
Byssz Róbert: Felcsaptam filmcsinálónak. Kaland egy film születése körül. Írta és rajzolta Byssz Gyula. Budapest, [1942]. (Szerző) Biró Miklós nyomda. 188 + [4] p. Egyetlen kiadás. Byssz Róbert (1893-1961) karikaturista, újságíró, a modern magyar sportkarikatúra megteremtője. Oldalszámozáson belül szövegközti grafikákkal gazdagon illusztrált vidám regénye a filmkészítés kulisszái közé vezet. A grafikus szerző erős élményekre támaszkodik: 1941-től 1945-ig a Magyar Filmvállalat sajtófőnöke volt. Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói védőborítóban. Jó példány.