19942.
471. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Építészet, művészet
4 200 Ft
Modern magyar festőművészek. A modern magyar festészet fejlődése. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. (Bp., 1905), Pesti Napló (Hornyánszky Viktor-ny.), 140 p.+ 10 (színes műmellékletek, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva; többek között Csók István, Fényes Adolf, Ferenczy Károly, Kernstock Károly, Mednyánszky László, Vaszary János és Magyar-Mannheimer Gusztáv munkáival. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, szecessziós díszítésű előzékekkel, kopott borítóval, az elülső tábla belsején a papír sérült, a címlapon ceruzás bejegyzésekkel.