Tétel

Kikiáltási ár:

12 000 Ft

Leírás:

Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. Herausgegeben von Julius Hoffmann. XXVI. Jahrgang. [Teljes évfolyam, egybekötve.] (1927) Stuttgart, 1927. Verlag Julius Hoffmann (Druck der Hoffmanschen Buchdruckerei Felix Krais). X + [2] + 500 p. + 48 t. (színes). Julius Hoffmann modernista építészeti, belsőépítészeti, urbanisztikai és iparművészeti képes havi folyóirata 1902-1944 között jelent meg, oldalszámozáson belül rövidebb építészeti cikkekkel és igen gazdag fotóanyaggal. 1927. évi lapszámaink döntően a Bauhaus irányzatába sorolható megvalósított és megvalósításra váró terveket közöl, számos esetben alaprajzzal kiegészítve. A képanyag tekintélyes hányada épület-enteriőröket: lépcsőházakat, szalonokat, tágas, nap járta irodabelsőket, tárgyalókat, lakásbelsőket jelenít meg, időről időre városközpont-tervekkel, ipari és szórakoztatóipari tervekkel kiegészítve. Évfolyamunk első lapszámaiban elidőz a kortárs német családiház-építészeten példáin is: e magán célra létesült épületek még őrzik a korábbi eklektikusságot, ám a későbbi lapszámok moszkvai sorházai és irodaházai, és bécsi városi villái már telivér modernista tervek. A színes táblákon többségében tágas, világos modernista belsőépítészeti tervek, lakásbelsők, enteriőrök. Hosszabb cikk méltatja Dominikus Böhm modernista templomépítészetét, a Bischofsheimben található Christkönig-templomot, letisztult formáival, és hosszabb, urbanisztikai részletekbe torkolló írás méltatja Amszterdam modernista építészetét, egy újabb cikk pedig a modernizmus iránt elkötelezett Moszkva épületterveiből válogat. Példányunk fűzése a májusi és júniusi számok között meggyengült, egy levélen kisebb szakadásnyom. Aranyozott, enyhén sérült gerincű, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk