19846.
471. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Építészet, művészet
36 000 Ft
Vertés, (Marcel) [Vértes Marcell]: The Stronger Sex as seen by Vertés. Text by Janet Flanner. (Számozott.) New York, (1941). The Hyperion Press (The Duenewald Printing Corporation). [64] p. + 24 t. (20 színes). Folio. Egyetlen kiadás. Vértes Marcell, nemzetközi nevén Marcel Vertés (1895-1961) magyar származású francia grafikus és festőművész limitált példányszámban, 1750 példányban megjelent albuma. Példányunk sorszáma: 1353. Kolofon: ,,This album was edited by André Gloeckner and was published in a limited edition of one thousand and seven hundred and fifty copies by The Hyperion Press of New York in September MCMXLI. The text was set in Caslon. The hand-colored plates were printed by the Creative Printmakers Group. Paper was specially made by Henry Lindenmeyr & Sons. Printing and binding by The Duenewald Corporation. This is number 1353". Vértes Marcell grafikusművész a budapesti Képzőművészeti Főiskolán tanult, élclapokat és társasági magazinokat illusztrált. A Tanácsköztársaság számára készített plakátjai miatt 1919-ben elhagyta az országot. Bécsi tartózkodását huzamosabb párizsi évek követték, ahol számos grafikában örökítette meg a kávézók, orfeumok, nyilvánosházak bohém világát. A művészi tevékenysége miatt a Francia Becsületrendet is elnyerő művész 1940-ben az Egyesült Államokba távozott. Finoman erotikus rajzain szeretők, szerelmi jelenetek, a cirkusz, a mulatók világa elevenedik meg. Az első előzéken kereskedői könyvjegy. Színes, illusztrált, enyhén sérült, enyhén elszíneződött kiadói egészvászon kötésben.