Hegyi Lóránd (szerk.): Korniss Dezső kiállítása. Bp., 1980, Magyar Nemzeti Galéria. 58 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált katalógus. Kiadói papírkötés.
Varga Mátyás kiállítása. (Katalógus, DEDIKÁLT). Bp., 1970, Magyar Nemzeti Galéria. Fekete-fehér reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés. A művész, Varga Mátyás (1910-2002) grafikus, díszlet- és jelmeztervező által DEDIKÁLT példány.
Schrammel Imre (1933-) katalógus. (A Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar iparművész, keramikus, a Magyar Iparművészeti Főiskola egykori rektora, az MMA rendes tagja.) Bp, 2002, kn. Színes fotókkal, Schrammel Imre a Herendi Porcellángyár részére tervezett szobraival gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötésben, apró kopásnyomokkal.
Rainer Wolff: Das kleine Haus. München, 1959, Georg D. Callwey. 2., újonnan átdolgozott és bővített kiadás. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval, kissé kopott borítóval, előzéklapon tollas névbejegyzéssel.
Kompozíció Ámos Imre műveiből. Képek, versek, naplójegyzetek. A kötetet összeállította, a bevezetőt és az életrajzot írta: Magyar József. Nagykálló,1997., Ratkó József Városi Könyvtár. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
W. Nagy Ágota: "... Az időt okosan használni..." Szeder Fábián OSB 1784-1859. A szerző, W. Nagy Ágota által Estók János (1958-) történész, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum igazgatója részére DEDIKÁLT példány! Bp., 2000, Magyar Mezőgazdasági Múzeum. Kiadói papírkötés.
Szíj Rezső: Raffael Győző. A művész, Rafael Győző Viktor (1900 - 1981) festőművész által Bolmányi Ferenc (1904-1990) festőművész, grafikus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1972., (Gyula, Békés m. Nyomdaipari Vállalat.) Kiadói papírkötés.