Wasmuths Monatshefte für Baukunst. Herausgegeber: Werner Hegemann. XII. Jahrgang (1928). [Teljes évfolyam, egybekötve.] Berlin, 1928. Verlag Ernst Wasmuth AG. (Druck der Selle-Eysler AG.) [III]-XVI + 562 p. A Werner Hegemann (1881-1936) építész, közíró által szerkesztett képes építészeti folyóirat 1914-1931 között jelent meg, évről évre növekvő urbanisztikai érdeklődéssel. Közírói szerepet is betö...
Muthesius, Hermann: Landhäuser. Abbildungen und Pläne ausgeführter bauten mit Erläuterungen des Architekturen. Műnchen, 1912. F. Bruckmann (Klischees und Druck von F. Bruckmann). [8] + 192 p. Első kiadás. Hermann Muthesius (1861-1927) német építész, a 19. század végi, 20. század eleji német építészet magában álló alakja. Berlini tanulóévek és porosz közszolgálati évek után 1896-tól több évet töltö...
Antalné Tankó Mária: 1001 gyimesvölgyi tojás. Csíkszereda, 2004. A képtáblákon mindegyik festett tojás színes képével. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Georges Limbour: Tableau bon levain. A vous de cuire la pate. L'art brut de Jean Dubuffet. Paris, 1953., René Drouin, 102+1 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés. Számozott (310./1000) példány.
Szólamok kerámiában: Kortárs magyar kerámiaművészet. Voices in Cermaics: Contemporary Hungarian Ceramic Art 1965-2022. Gifu - Tokyo - Bp., 2022., Museum of Modern Ceramic Art - Embasyy of Hungary in Tokyo - Liszt Institute Hungarian Cultural Center Tokyo - Museum of Applied Art. Japán, magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Hetey Katalin. Szerk.: N. Mészáros Júlia, Sasvári Edit. Győr, 2005, Városi Művészeti Múzeum. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Fábián Sándor: Magyar art deco kerámiák. Válogatás a magyarországi kerámiaművészet magángyűjteményekben lévő 1900-1945 között alkotásaiból. Mester Tibor fotóival. Bp., 2006, (Pauker-ny.) Rendkívül gazdag, izgalmas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.