Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 590

Wasmuths Monatshefte für Baukunst. Herausgegeber: Werner Hegemann. XII. Jahrgang (1928). [Teljes évfolyam, egybekötve.] Berlin, 1928. Verlag Ernst Wasmuth AG. (Druck der Selle-Eysler AG.) [III]-XVI + 562 p. A Werner Hegemann (1881-1936) építész, közíró által szerkesztett képes építészeti folyóirat 1914-1931 között jelent meg, évről évre növekvő urbanisztikai érdeklődéssel. Közírói szerepet is betöltő szerkesztője miatt a folyóirat egyre jobban nyitott az építészet társadalmi kérdései felé, Werner Hegemann a folyóirat szerkesztőjeként az építészeti szecesszió és historizmus kíméletlen ellenfele, az építményi díszítmények éles kritikusa és a letisztult formák kedvelője volt; építészeti értelemben egyaránt érdeklődött a modernizmus előfutárának tekinthető, dísztelen monumentalitást sugalló neoklasszicizmus és a kisebb léptékű építményekben gondolkodó, funkcionalista Bauhaus iránt. Folyóirat-évfolyamunk változatos szerzőgárdájának szakcikkeit oldalszámozáson belül igen gazdag szövegközti fotóanyag, építészeti rajzanyag kíséri. A folyóirat érdeklődése elsősorban a középületekre irányul: iskolák, pályaudvarok, gyárépületek, üzemcsarnokok, bérházak, sorházak, magasházak, színházépületek, kiállítási csarnokok, üzletportálok fotó- és tervanyagai között tallózhatunk a folyóiratszámokban. A fotóanyagon jól nyomon követhető a szerkesztőség szenvedélyes érdeklődése a négyszögletes formák, a szimmetria, a társadalmi tervezés és olykor a monumentalitás iránt, bár évfolyamunk lapszámaiban olykor feltűnnek a dísztelen, szögletes formák iránti kisebb érdeklődést tanúsító építészettörténeti, egyházi és népi építészeti szakcikkek is Az építészeti folyóirat elsősorban német anyagot közöl, de feltűnnek a lapszámban Prága, Bécs, Párizs, Amszterdam, New York egyes modernista épületei is. Az évfolyamban hosszabb tanulmány szerepel a stuttgarti modernista építészet meghatározó darabjáról, a Stuttgarti Főpályaudvarról, és a Kölni Nemzetközi Sajtókiállítás kapcsán a kiállítóterek modernizmusától is terjedelmes, sokrétűen illusztrált cikk születik. A tartalomjegyzék utolsó levelén kisebb javítás. Aranyozott, enyhén foltos gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19869.

Wasmuths Monatshefte für Baukunst. Herausgegeber: Werner Hegemann. XII. Jahrgang (1928). [Teljes évfolyam, egybekötve.] Berlin, 1928. Verlag Ernst Wasmuth AG. (Druck der Selle-Eysler AG.) [III]-XVI + 562 p. A Werner Hegemann (1881-1936) építész, közíró által szerkesztett képes építészeti folyóirat 1914-1931 között jelent meg, évről évre növekvő urbanisztikai érdeklődéssel. Közírói szerepet is betö...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Muthesius, Hermann: Landhäuser. Abbildungen und Pläne ausgeführter bauten mit Erläuterungen des Architekturen. Műnchen, 1912. F. Bruckmann (Klischees und Druck von F. Bruckmann). [8] + 192 p. Első kiadás. Hermann Muthesius (1861-1927) német építész, a 19. század végi, 20. század eleji német építészet magában álló alakja. Berlini tanulóévek és porosz közszolgálati évek után 1896-tól több évet töltött el Angliában, ahol módja nyílt a vidéki angol udvarházakat tanulmányozni, ami építészetére jelentős hatást gyakorolt: A témában ő írta meg az első német nyelvű monográfiát (Das englische Haus, 1904). Oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal díszített kötetünk Muthesius Németországban megépített udvarházait mutatja be, amelyek sajátosan ötvözték az angol és a közép-európai építészeti hagyományokat, letisztult formaviláguk pedig szakított a császári Németországban divatozó historizáló architektúra túlhajtásaival. Muthesius építészete az utolsó békeévek emlékezetes mementója, azon pillanaté, amelyet a klasszicizálás szelleme áthat, ám a Bauhaus szelleme még elkerül; a Bauhaus valódi térhódításához ugyanis a világháború elvesztésének társadalmi sokkja is szükséges volt. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, enyhén sérült, gerincén enyhén hiányos kiadói védőborítóban, eredeti, feliratozott kartontokban. Jó példány.
19870.

Muthesius, Hermann: Landhäuser. Abbildungen und Pläne ausgeführter bauten mit Erläuterungen des Architekturen. Műnchen, 1912. F. Bruckmann (Klischees und Druck von F. Bruckmann). [8] + 192 p. Első kiadás. Hermann Muthesius (1861-1927) német építész, a 19. század végi, 20. század eleji német építészet magában álló alakja. Berlini tanulóévek és porosz közszolgálati évek után 1896-tól több évet töltö...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Antalné Tankó Mária: 1001 gyimesvölgyi tojás. Csíkszereda, 2004.  A képtáblákon mindegyik festett tojás színes képével. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19871.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,50
31,43
19872.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71
Szólamok kerámiában: Kortárs magyar kerámiaművészet. Voices in Cermaics: Contemporary Hungarian Ceramic Art 1965-2022. Gifu - Tokyo - Bp., 2022., Museum of Modern Ceramic Art - Embasyy of Hungary in Tokyo - Liszt Institute Hungarian Cultural Center Tokyo - Museum of Applied Art. Japán, magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19873.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Képeskönyv. Pécsi József. 2006, Magyar Fotóművészek Szövetsége - Magyar Fotográfiai Múzeum. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19874.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71
Fényképezte Zsigmond Vilmos. 2015, Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19875.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Wehner Tibor: Tapló. Kíméletlen Művészeti Napló 1996-2006. Bp., 2013, Enciklopédia. Kiadói papírkötésben.
19876.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Hetey Katalin. Szerk.: N. Mészáros Júlia, Sasvári Edit. Győr, 2005, Városi Művészeti Múzeum. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19877.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Világhíres festők 1-26. kötet. Teljes sorozat! Bp., 2010-2011, Kossuth. Kiadói modern kemény-kötésekben.
19878.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
11
Fábián Sándor: Magyar art deco kerámiák. Válogatás a magyarországi kerámiaművészet magángyűjteményekben lévő 1900-1945 között alkotásaiból. Mester Tibor fotóival. Bp., 2006, (Pauker-ny.) Rendkívül gazdag, izgalmas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19879.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71
Hegedűs 2 László. Esterházy Péter bevezetőjével. (Dedikált!) Bp., 2007, Magyar Fotográfiai Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Hegedűs 2 László (1950- ) fotóművész által dedikált példány.
19880.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,25
15,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

C

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: