The book of Beauty. (Era King Edward VII.) A collection of beautiful portraits with literary, artistic, and musical contributions by men and women of the day. Edited and arranged by Mrs. F. Harcourt Williamson. New York - London, 1904, Dodd Mead - Hutchinson. (London-Aylesbury, Hazel, Watson and Viney-ny.), XI+214 p. + 12 (színes heliogravűr táblák, az elülső tábla belsejében lévő tokban, egy tábl...
Max Bauer: Die Dirne und ihr Anhang. Ein Beitrag zur Geschichte des Geschlechtslebens in der deutschen Vergangenheit. Dresden, én., Paul Aretz. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött félbőr-kötésben, kopott, kissé foltos borítóval.
Vanyó László: Az ókeresztény művészet szimbólumai. Bp., 1988, Szent István Társulat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Kéry Gyula: Blaha Lujza élete. Jókai Mór bevezető soraival. Bp., 1896. Rózsavölgyi és Társa. Kiadói illusztrált papírkötésben, enyhén kopott. + hozzá az 1926-os Ujság Blaha Lujza haláláról tudósító száma
Nógrád megye múzeumai. Összeáll.: Belitzky János és Zólyom József. Balassagyarmat, 1963, Nógrád m. Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Megjelent 1200 példányban.
Csizmadia Zoltán: Művek 1956-2008. Összeáll: Csizmadia Zoltán és Csizmadia Zoltánné dr. A művész, és a felesége által DEDIKÁLT példány. Balatonfűzfő, 2008, Tradeorg Nyomda, 112 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Kerny Terézia: Johannes Aquila. Aquila János ... keze által... ... By his hands. Szerk.: Wirth Imre. Kiállítási katalógus. Bp., 2015, Műcsarnok. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.