Bosnyák Zoltán: Fővárosunk elzsidósodása. Méhely Lajos előszavával. Budapest, 1935, Held János. Első kiadás! 64 p. Kiadói papírkötés, címlapon apró szakadással és korabeli címkével, hátsó borítón hajtásnyommal, jó állapotban.
Emlékezésem, gyászom. A Poel Czedek izraelita temetkezési egylet kegyeleti kiadványa, kézzel kitöltve, a címlapon az egylet körbélyegzőjével hitelesítve.
Budapest, (1940). Poel Czedek Egylet (Neuwald Illés ny.) 21 + [1] p.
A héber-magyar nyelvű illusztrált kegyeleti kiadvány a zsidó temetési imaszertartás szövegeiből válogat, a gyászévre vonatkozó előírások további utasításaival. A címoldal kézzel kitöltött dátuma kettős, tartalmazza az állami, illetve a zsidó évszámítás szerinti halálozási dátumot is. Kitöltve az 1943. március 13-án elhunyt Kohn Mártonné született Braun Karolin részére (1877-1943). A címlapon a temetkezési egylet hitelesítő bélyegzőjével. Példányunk fűzése enyhén meglazult.
Aranyozott, festett, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben.
Koren Talmud Bavli. The Noé Edition. Vol. 20: Tractate Sota. Commentary by Rabbi Adin Even-Israel Steinsaltz. Jerusalem, 2015, Shefa Foundation - Koren Publishers. Angol és héber nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói pauszpapír védőborítóban, jó állapotban. / In English and Hebrew language. Hardcover, with dust jacket, in good condition.
Makai Emil Zsidó költők. Műfordítások Salamon ibn Gabirol, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes ibn Ezra, Ábrahám ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XIXIV. század. Bp., 1895. Singer és Wolfner. 230 p. Festett lapélekkel, aranyozott kopott egészvászon kötésben.
Szita Szabolcs: A komáromi deportálás 1944 őszén. Bp., 2002, Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
Viereck, G. S. - Eldridge, P.: A bolygó zsidó önéletrajza. (Kétezer esztendőm története). I. kötet. Ford.: Berend Miklósné. Bp., 1934-1935, Káldor, (Világosság-ny.), 280 p. Korabeli virágmintás egészvászon-kötés.