Könyvek: Judaika

Tételek száma: 31

20803.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Bosnyák Zoltán: Fővárosunk elzsidósodása. Méhely Lajos előszavával. Budapest, 1935, Held János. Első kiadás! 64 p. Kiadói papírkötés, címlapon apró szakadással és korabeli címkével, hátsó borítón hajtásnyommal, jó állapotban.
20804.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57
Héber nyelvű Ószövetség vagy imakönyv. Prága, 1836, M. J. Landau. Korabeli egészbőr-kötésben, viseltes állapotban, sérült, ázásnyomokkal.
20805.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71
Vekerdy Tamás: Zsidó könyv. Töredékek zsidó-ügyben. 1956. Laikus töredékek a liberális gondolatról. DEDIKÁLT! Bp., 2002, Ursa Minor. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20806.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,25
15,71
Emlékezésem, gyászom. A Poel Czedek izraelita temetkezési egylet kegyeleti kiadványa, kézzel kitöltve, a címlapon az egylet körbélyegzőjével hitelesítve. Budapest, (1940). Poel Czedek Egylet (Neuwald Illés ny.) 21 + [1] p. A héber-magyar nyelvű illusztrált kegyeleti kiadvány a zsidó temetési imaszertartás szövegeiből válogat, a gyászévre vonatkozó előírások további utasításaival. A címoldal kézzel kitöltött dátuma kettős, tartalmazza az állami, illetve a zsidó évszámítás szerinti halálozási dátumot is. Kitöltve az 1943. március 13-án elhunyt Kohn Mártonné született Braun Karolin részére (1877-1943). A címlapon a temetkezési egylet hitelesítő bélyegzőjével. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Aranyozott, festett, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben.
20807.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Koren Talmud Bavli. The Noé Edition. Vol. 20: Tractate Sota. Commentary by Rabbi Adin Even-Israel Steinsaltz. Jerusalem, 2015, Shefa Foundation - Koren Publishers. Angol és héber nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói pauszpapír védőborítóban, jó állapotban. / In English and Hebrew language. Hardcover, with dust jacket, in good condition.
20808.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Makai Emil Zsidó költők. Műfordítások Salamon ibn Gabirol, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes ibn Ezra, Ábrahám ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XIXIV. század. Bp., 1895. Singer és Wolfner. 230 p. Festett lapélekkel, aranyozott kopott egészvászon kötésben.
20809.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
11,92
13,14
Peszáchi Haggada számos illusztrációval Bp., 1938 Steiner Áráminné. 68p. Kiadói papírborítóval
20810.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
2 darab zsidó imakönyv, sérült egészvászon kötésben
20811.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Szita Szabolcs: A komáromi deportálás 1944 őszén. Bp., 2002, Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
20812.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Viereck, G. S. - Eldridge, P.: A bolygó zsidó önéletrajza. (Kétezer esztendőm története). I. kötet. Ford.: Berend Miklósné. Bp., 1934-1935, Káldor, (Világosság-ny.), 280 p. Korabeli virágmintás egészvászon-kötés.
20813.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
20814.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft