Nagyváthy János: Magyar practicus termesztő. / Magyar practicus tenyésztető. Bp., 1984, ÁKV. Reprint kiadás. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban. Az eredetileg 1821-ben, ill. 1822-ben megjelent művek hasonmás kiadása, egy kötetben.
Vincze, István: Ungarische Weinkeller. Budapest, 1960. (Akadémiai Nyomda). [119]-145 + [1] p. Egyetlen kötetkiadás. Vincze István (1922-1982) néprajztudós, borászattörténész, a Néprajzi Múzeum munkatársának német nyelvű dolgozatát oldalszámozáson belül a népi borospince-építészet tárgyköréből vett gazdag szövegközti fotóanyag kíséri. (Különlenyomat az Acta Ethnographica: A Magyar Tudományos Akadémia Néprajzi Közleményei IX. kötetének, 1-2. füzetéből.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
A Pesti Hírlap új szakácskönyve és 1001 jótanács a háziasszonyoknak. Bp, 1933, Légrády, 3-114 p. Papírkötés, borító nélkül, foltos, a sarkain szamárfülekkel, egy lapon kivágással (77/78 p.) + A Pesti Hírlap szakácskönyve. Bp., 1933, Légrády, 3-114 p. Papírkötés, borítóhiánnyal, az utolsó lap sérült.
Stephens, Henry: Mezei gazdaság könyve. III-IV. kötet. [Egybekötve.] Stephens Henry ,,The Book of the Farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Morócz István. Pest, 1856, Herz János, 4+526+2 p. Egészvászon-kötés, kopott, foltos, sérült borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, foltos lapokkal, kijáró és sérült lapokkal (címlap, a címlapot követő lap, 255/256.,257/258), szamárfülekkel, a litográfiák és a kihajtható táblázat hiányzik, rossz állapotban.
Rolls, Eric (Charles): A Celebration of Food and Wine. (Aláírt.) (St. Lucia [Australia], 1998). University of Queensland Press (McPherson Printing Group). IX + [1] + 366 p. A címoldalon a neves ausztrált gasztronómiai író, Eric C. Rolls saját kezű aláírsa. A művelődéstörténeti részletekben gazdag gasztronómiai esszékötet a nagyvilág kulináris hagyományait mutatja be, fókuszában elsősorban a tenger gyümölcseivel és az ausztrál konyha részleteivel. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Proceedings of the Eighth International Conference on Grape Genetics and Breeding. Volume I-II. Szerk.: E. P. Botos, E. Hajdú, É Borbás. Kecskemét-Hungary. 26-31. August 2002. Acta Horticulturae 603. Leuven, 2003., International Society for Horticultural Science. Section Vine and Berry Fruits. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Barta Miklós: Mindennapi gyümölcseink ételben és italban. Bp., 1987. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
4 db tejtermék füzet: Tejtermékekből különlegességek. + Teljesen jó dolgok. + Csupa fehérje és vitamin: tejtermékek! + Egészségesen finomat tejtermékekből. Klf. kiadások. Mind kiadói papírkötés.
4 db étrend és növénytermesztés könyv és nyomtatvány: Horn János: Őszibarack termesztése. Növényvédelem és Kertészet Könyvtára. Bp., 1937, Növényvédelem és Kertészet, 77+3 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos és elvált borítóval, laza fűzéssel, címlap kissé sérült, megviselt állapotban. + Gaál Endréné, Horváth László, Lontai Egonné: Diéta a vendéglátásban. Energiaszegény étrend. H.n., 1984, k.n. Kiadói papírkötés. + Schott Péter: Lugasparadicsom. H.n., é.n., szerzői. Kiadói papírkötés. + A Budapesti Vegyiművek műtrágya készítményei. Bp., 1984, Budapesti Vegyiművek. Kézirat. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.