Szemere László: Gombáskönyv kezdők részére. Útmutató a gyakoribb gombák megismeréséhez és értékesítéséhez. 250 gomba leírása 50 színes képpel és 50 szövegközti ábrával. Magyar gombáskönyvek és képek 1. Bp., 1926, Szerzői kiadás (M. Kir. Állami Nyomda), 293+(3) p.+ 50 (színes) t. Első kiadás. Szövegközti fekete-fehér és egészoldalas színes illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötés, ex libris-sze...
Rombay Dezső (István gazda): Gazdák könyve. Mezőgazdaság, állat-, baromfi- és selyemtenyésztés, méhes, gyümölcs- és konyhakertészet, szőlőmívelés, borkészítés, erdő, gazdasági építkezés, a gazdálkodás rendje, számvitel, földmérés, adó, egyletek, szövetkezetek, hasznos tudnivalók. Földmívelők, néptanítók és földmívelést tanulók részére. Budapest, 1906. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és K...
Male and female families and tribes of the British large white breed. Based on Pedigrees collected and Published from 1884-1936. London, 1938, The National Pig Breeders' Association, 8 sztl. lev.+23 t. Angol nyelven. Large White, nagy fehér egy brit disznó fajta. Kiadói papírkötés.
3 darab angol nyelvű kertészet témájú kiadvány. Richard Bird: The scented garden + The complete garden guide + What Flower is That? Kartonált papírkötés, összességében jó állapotban, papír védőborítókon kis szakadással.
Borászati zsebnaptár az 1937. évre. Szerkeszti: Baross Endre. Harmincnyolcadik évfolyam. Budapest, 1937. ,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. [8] + 196 + [14] p. + 4 t. (kétoldalas). A Drucker Jenő által megindított borászati évkönyvsorozat a kétszínnyomású naptári rész után borászati statisztikákat, a borászati intézmények szaknévsorát, a friss bortörvényt és végrehajtási utasítását, kérvén...
A gazdálkodók utmutatója. Hasznos tudnivalók a földbirtokreform kapcsán földhöz juttatottak, továbbá tanulni vágyó kisgazdák, téli gazdasági iskolák tanulói és telkes vitézek számára. Bp., 1925, M. Kir. Földmívelésügyi Ministeriuma,(Pallas-ny.), 287 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval,a lapokon gyűrődésnyomokkal, "Falu" Országos Földmíves Szövetség bélyegzéseivel.