Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 80

Mészáros Judit (szerk.): In memoriam Ferenczi Sándor. (Dedikált!) Bp., 2000, Jószöveg Műhely. Kiadói kartonált papírkötés. A kötet szerkesztője, Mészáros Judit által dedikált példány.
20643.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86
Sir David Ross: Arisztotelész. Bp., 1996, Osiris, papírkötés. Ford.: Steiger Kornél. A borító ragasztása picit engedett.
20644.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71
11
S. C. Gardiner: Old chruch slavonic. An elementary grammar. Cambridge, 1984, Cambridge University Press. 178 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval.
20645.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71
20646.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71
20647.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71
Volf György: Az egyházi szláv nyelv hazája és a magyar honfoglalás. Különlenyomat a Nyelvtud. Közlem. XXVII. kötetéből. Bp., 1897, (MTA), 4+96 p. Átkötött félvászon-kötés, foltos címlappal, ceruzás aláhúzásokkal.
20648.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
2 db könyv szlavisztika és orosz nyelv témában: Raecke, Jochen; Sappok, Christian (szerk.): Slavistische Linguistik 1978. Referate des IV. Konstanzer slavistischen Arbeitstreffens, Tübingen, 26. - 29. Sept.1978. München, 1979, Otto Sagner. 178 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A kiadó kísérőlevelével + Daum, E. / Schenk, W.: Die russischen Verben. Lipcse, é.n., Enzyklopädie. 3., változatlan kiadás. 798 p. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban
20649.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Halácsy Dezső:  A magyar városokért. Budapest, 1940. Szerző (Keresztény Nemzeti Nyomdavállalat Rt., Pápa). 259 + [1] p. Halácsy Dezső (sz. 1908) újságíró, gazdasági szakíró, a Magyarok Világszövetsége alapító tagjának hazafias szellemiségű urbanisztikai munkája a magyar városok kulturális, gazdasági, idegenforgalmi és szociálpolitikai eredményeit és hiányosságait elemzi. A tartalomból: A magyar városok kulturális és szociális feladatai - A magyar városok könyvtárkultúrája - A magyar városok biztosításai - A város és a falu egymásrautaltsága - Szabadtéri játékok a magyar városokban - Pusztuló magyar kúriák - A városok idegenforgalma és a magyar államvasutak - Budapest tündéri szépsége - Budapest fürdőváros felvirágoztatása - Tisztítsuk meg Budapest levegőjét! - Budapest, a szociális főváros - Kassa új történelmi feladata - Rimaszombat jövője a hazatérés után - Sóvárgás Erdély városaiért - A balatonvidéki városok a magyar tenger idegenforgalmáért - Mi fáj a Nagy-Magyar-Alföldnek? - Szeged jelentősége az alföldi kultúra és civilizáció szempontjából - Debrecen hivatása a Tiszántúlon - Pécs, a Dunántúl gyöngye - Kaposvár, a virágos város - A 30 esztendős Magyar Városok Országos Szövetsége - A magyar városokban működő biztosító intézetek - A Hangya. Halácsy Dezső urbanisztikai és nemzetstratégiai munkájának első kiadása 1940-ben jelent meg, melyet a következő két évben négy újabb kiadás követett, egyre bővülő tartalommal. Példányunk a III. kiadásból való. Néhány oldalon gyermekrajzok, példányunkból a Margit-sziget térképmelléklete hiányzik. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
20650.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
20651.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Balzas, Honoré de: Igön fura kis istóriák az kiket az néhai való jó Balzac urnak frantzuz erdetijéből magyar nyelvre fordita: Geyza Deák Pest, 1918. Nyugat. 97 + (1) p. Amatőr félvászon kötésben
20652.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Rita L. Atkinson-Richard C. Atkinson et alii.: Pszichológia. Szerk.: Csiba Gergely. Osiris tankönyvek. Bp.,2001, Osiris. Második, javított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20653.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
20654.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft