Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 80

20679.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Nádai Pál: A magyar népetimológia. Nyelvészeti füzetek 27. Bp., 1906., Athenaeum, 38+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. "Bírálati tiszteletpéldány" bélyegzéssel.
20680.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Dr. Gáspár János: Munkások és parasztok biológiai sorsa. (Vizsgálatok egy gyártelepen és környékén.) Különlenyomat a Kárpátmedence 1943. májusi és júliusi számából. Bp., 1943, szerzői kiadás (Athenaeum-ny.), 30+(2) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, az előzéklapon bejegyzéssel.
20681.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Adler, Alfred: Menschenkenntnis. [Lipcse] Leipzig, 1929. Verlag von S. Hirzel (Druck vom Bibliographischen Institut). VII + [1] + 230 + [2] p.  Alfred Adler (1870-1937) osztrák pszichiáter, a freudi elmélettől elforduló, az embert elsősorban társadalmi lényként értelmező mélylélektani irányzat, az individuálpszichológia kidolgozója, ezzel párhuzamosan pedig az egó felsőbbrendűségi törekvései kudarcából eredő kisebbségi komplexus, illetve a Napóleon-komplexus fogalmának megalkotója. Alapozó, bevezető műve eredeti nyelven először 1927-ben jelent meg, példányunk a negyedik, javított kiadásból való. Az adleri alapmű 1933-ban jelent meg magyarul, ,,Emberismeret: gyakorlati individuálpszichológia" címen.  Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20682.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Hoppál Mihály: Folklór és közösség. A szerző, Hoppál Mihály (1942-) Széchenyi-díjas etnológus, folklorista által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1998, Széphalom. Kiadói papírkötés. + Hoppál Mihály: Mítosz és társadalom. Vallástudományi Tanulmányok 1. Bp., 1998, Vallástudományi Társaság. Kiadói papírkötés.
20683.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
20684.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Spencer, Herbert:  The Principles of Ethics. Vol. I-II. [Teljes mű két kötetben.]  London, 1893-1897. Williams and Norgate (Printed by Harrison and Sons). XII + [4] + 572 + 16 p.; XII + 487 + [1] + 16 p.  Herbert Spencer (1820-1903) angol filozófus, a XIX. század második felének megkerülhetetlen gondolkodója. Fő művében, tíz kötetben kidolgozott filozófiai rendszerében kora minden számottevő kérdésében kifejtette evolucionista álláspontját: gazdasági, szociológiai, biológiai, lélektani, etikai, vallási, filozófiai, politikai témákban egyaránt. A nagy szintetizáló munka három évtized alatt készült el, kötetei 1862 és 1892 között jelentek meg. A szintézis két utolsó, etikai kötete egyaránt 1892-ben jelent meg először. Herbert Spencer számos aspektusban vizsgálja az emberiség etikai fejlődését, etikai szempontból értékelhető cselekedeteit az aggressziótól a jótékonyságig. A munka általános bevezetője az etika problémáját biológiai, lélektani, szociológiai szempontból vizsgálja, majd történeti-evolúciós keretben boncol olyan emberi aktusokat és koncepciókat, mint amilyen a rablás, a bosszú, az igazságosság, a nagylelkűség, az engedelmesség, a szorgalom, a mérséklet. Az egyéni élet etikájának keretében a pihenés, a táplálkozás, a házasság, a szülői lét fogalmait veszi szemügyre, a társadalmi etika keretében a jogok és kötelességek fejlődését és rendszerét, beleértve a magántulajdonhoz, a szabad vállalkozáshoz, a szabad véleménynyilvánításhoz, a szabad vallásgyakorláshoz való jogot, a nők és gyermekek jogát, a politikai jogokat, az államok jogait, kötelességeit, és azok korlátait. Mindkét kötet első előzékén régi könyvjegy, az első kötet első előzékén ajándékozási bejegyzés.  (A System of Synthetic Philosophy, Volume IX-X.)  Egységes, aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20685.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,50
31,43
Spencer, Herbert:  The Principles of Psychology. Vol. I-II. Fourth Edition. [Teljes mű két kötetben.]  London, 1899. Williams and Norgate (Printed by Harrison and Sons). [III]-XIV + 640 + [6] p.; VIII + 762 + 14 + [2] p.  Herbert Spencer (1820-1903) angol filozófus, a XIX. század második felének megkerülhetetlen gondolkodója. Fő művében, tíz kötetben kidolgozott filozófiai rendszerében kora minden számottevő kérdésében kifejtette evolucionista álláspontját: gazdasági, szociológiai, biológiai, lélektani, etikai, vallási, filozófiai, politikai témákban egyaránt. A nagy szintetizáló munka három évtized alatt készült el, kötetei 1862 és 1892 között jelentek meg. A nagy mű lélektani kötetei először 1870-ben és 1880-ban láttak napvilágot. Herbert Spencer filozófiai szempontból, nagyon tág látóhatárral közelíti meg a lélektant; a munka az idegrendszeri alapozás után bőségesen foglalkozik a megismerés, a rendszerezés, a kategorizálás, az érvelés formáival, kifejti álláspontját a tudatról, az akaratról és az érzelmekről: A tág filozófiai rendszerbe illesztett lélektan ennek megfelelően távolról sem esetleírások és gyógyászati javallatok rendszere. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával.  (A System of Synthetic Philosophy, Volume IV-V.)  Egységes, aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20686.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
24,61
27,14
Antibarbarus Der Lateinischen Sprache. In Zwei Abtheilungen Nebst Vorbemerkungen Über Reine Latinität. Dr. J. Ph. Krebs Frankfurt, 1843: Heinrich Ludwig Brönner, Korabeli sérült, elvált félbőr kötésben. Lapok jó állapotban néhány aláhúzással
20687.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
Herder, Johann Gottfried: Ideen zur Philosophie der Menschheit. II. t. Karlsruhe, 1790 Schmieder, 416p. Korabeli sérült aranyozott félbőr kötésben. (3 kötetben teljes)
20688.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Neményi Mária: Cigány anyák az egészségügyben. DEDIKÁLT! 1998, Nemzeti és Etnikai Kisebbségi Hivatal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20689.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Yu-Lan, Fung:  The Spirit of Chinese Philosophy. Translated by E. R. Hughes.  London, (1947). Kegan Paul, Trench, Trubner & Co. Ltd. (Printed by Stephen Austin and Sons Ltd.) XIV + 224 p. Első kiadás.  Fung Yu-Lan (1895-1990) kínai filozófiatörténész áttekintése a kínai filozófiákról és filozófiai irányzatokról Konfuciusz; Lao-ce, Csuang-ce taoista filozófusok, a Han-dinasztia filozófusai, a kínai buddhista filozófusok és a újkonfuciánus filozófusok tanainak részleteivel. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés.  Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20690.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft