Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 80

Jávor István - Rozgonyi Tamás: A szervezetek és a munka világa. DEDIKÁLT! 2007, L' Harmattan Zsigmond Király Főiskola. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20703.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Andrei Racz :Reflexiones Privatae de Linguae Latinae in Sacris Ecclesiae Catholicae usu. Lipsiae 1945. Wigand. 94p. Sérült papírborítóval
20704.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Wilhelm Busch: Und die Moral von der Geschicht. Band I. Eingeleitet mit dem Essay von Theodor Heuss aus der Biographie "Die grossen Deutschen". H.n., [1959], Bertelsmann Lesering. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félbőr-/félműbőr-kötés, túlnyomórészt jó állapotban.
20705.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
20707.

Kikiáltási ár:
100 Ft
0,26
0,29
20708.

Kikiáltási ár:
100 Ft
0,26
0,29
Csiszár Árpád-Felhősné Csiszár Sarolta: A beregi népi textíliák lexikonja. Debrecen, 1983, Alföldi Nyomda. Papírkötés.
20709.

Kikiáltási ár:
100 Ft
0,26
0,29
Brooks, C[yrus] Harry: Praktisches Lehrbuch der Graphologie. Nach der Methode Robert Saudek. Mit 40 Schriftproben und einem Vorwort von Robert Saudek. [Lipcse] Leipzig, 1930. Verlag von E. A. Seemann (Druck von Ernst Hedrich Nachf.) VIII + 186 + [2] p. Első német kiadás. A döntően önszuggesztiós gyógyítási gyakorlatokkal foglalkozó Cyrus Harry Brooks (1890-1951) amerikai ezoterikus szerző kötete ezúttal a karakterológia grafológiai ágazatával foglalkozik, mely az íráskép és a jellem között egyértelmű megfeleléseket keres, Robert Saudek cseh grafológus elméletei nyomán. Oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas írásképpel. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20710.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Ortega Y Gasset, José:  A szerelemről. José Ortega Y Gasset emlékedései. Német nyelvből Szentkuty Pál fordította. A borítólapot Fenyves Sándor tervezte. (Budapest, 1942). Bibliotheca (Sylvester Rt.) [3]-231 + [1] p. Első magyar kiadás. José Ortega Y Gasset (1883-1955) spanyol filozófus, esztéta, morál- és történelemfilozófus, a filozófiai esszé nagymestere. A két világháború közötti magyar esszéírókra, Halász Gáborra, Szerb Antalra, Németh Lászlóra, Cs. Szabó Lászlóra, Hamvas Bélára és később Bibó Istvánra igen jelentős hatással volt. Legnevezetesebb műve, az 1930-ban napvilágot látó ,,La rebelión de las masas" című kötete 1938-ban jelent meg magyar fordításban, ,,A tömegek lázadása" címen. Jelen kötete kisebb történeti és művészeti írásainak gyűjteménye, egyben a második magyar Ortega-kötet. A tartalomból: A nő hatása a történelemre - Salome esete - Beszélgetés golfozókkal a Dharmáról - Vázlatok a szerelemről: A szerelem Stendhalnál. Szerelem, extázis, hipnózis. A szerelmi kiválasztás - Hallgatás, a nagy brahman. Az első előzéken elhelyezve az eredeti illusztrált kiadói első borító. Az első néhány ív leveleinek alsó sarkán apró foltosság. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20711.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft