Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft

Leírás:

A Szovjetunió. Szerkesztette: Bolgár Elek. I. kötet. [Unicus, nem jelent meg több kötet.] Budapest, 1946. Athenaeum Kiadó (ny.) 567 + [1] p. + 49 t. (16 színes, 33 kétoldalas) + 1 térkép (színes, kihajtható). Egyetlen kiadás. A Bolgár Elek újságíró, jogász szerkesztésében megjelent földrajzi-néprajzi tanulmánykötet a Szovjetunió földrajzát, néprajzát részletezi, az első részben gazdasági, politikai kitérőkkel - a kötet azonban elsősorban a meglehetősen sok kultúrából összeálló ország különféle népeinek kultúráját mutatja be a nagyorosztól a kirgizig, az észttől a jakutig, a grúztól az ukránig, a tatártól a vogulig. Az utolsó fejezet a magyar és uráli népek néprajzának motivikus rokonságát elemzi ősmesterségekben, népdalkincsben, díszítő motívumokban. Oldalszámozáson belül számos néprajzi ábrával. Az illusztrációk Csikós-Tóth András munkái, a tanulmányokat Bulla Béla, Ortutay Gyula, Mendöl Tibor, Balassa Iván, Márkus Mihály és Vargyas Lajos írták. (Nagy népek élete sorozat, I. kötet.) Aranyozott kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott szovjet címerrel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk